پایگاه خبری نمانامه: از نکات جالب سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر؛ ارایه سه فیلم از سه برادر است، برادرانی در مقام تهیه‌کننده و کارگردان.
🔹برادران ارک/ پوست
برادران دوقلوی ارک، از کارگردانان فیلم اولی هستند که امسال در بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر حاضر شدند.
بهمن و بهرام ارک، سال ۹۶ فیلم کوتاه «حیوان» را ساختند که جوایزی به دست آورد، آنها موفق به دریافت سیمرغ جشنواره فیلم فجر و جایزه فستیوال کن شدند. حالا این دو برادر با فیلم «پوست» در سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارند و فیلمشان علاوه بر بخش نگاه نو، فرصت حضور در سودای سیمرغ هم پیدا کرده.
داستان «پوست» یک روایت عاشقانه با الهام از افسانه‌های محلی است و به خانواده‌ای‌ می‎پردازد که زندگی آن‌ها به دلیلی دچار مشکل شده است.
🔹برادران سالور/ سه کام حبس
«سه کام حبس» سومین فیلم بلند سینمایی است که برادران سالور یکی در مقام کارگردان و دیگری تهیه‌کننده، با همکاری یکدیگر ساخته‌اند. از مستندسازی تا ساخت فیلم کوتاه و در ادامه آن فیلم بلند سینمایی در کارنامه سامان سالور دیده می‌شود و ساسان سالور بیشتر در مقام مدیرتولید و بعد از آن به عنوان تهیه‌کننده در سینما حضور داشته است.
این دو برادر پیش از این فیلم‌های «آمین خواهیم گفت» و «تمشک» را باهم ساخته بودند که در دوره‌های سی و سی‌ودوم جشنواره فیلم فجر حضور داشته و «تمشک» به عنوان آخرین حضور آنها در جشنواره فجر، در بخش فیلمنامه نامزد دریافت جایزه شده است.
🔹برادران محمودی/ مردن در آب مطهر
جمشید و نوید محمودی از مهاجران افغانستانی هستند که در دهه ۶۰ به ایران مهاجرت کردند و درحال حاضر مقیم ایران هستند. همکاری این دو برادر در سال‌های گذشته برای آنها موفقیت‌های زیادی به ارمغان آورده و جوایز زیادی از جشنواره‌های مختلف کسب کردند.
«مردن در آب مطهر» چهارمین همکاری مشترک برادران محمودی است، جمشید تهیه‌کنندگی کار را برعهده داشته و نوید نقش نویسندگی و کارگردانی را اجرا کرده است. برادران محمودی پیش از این، فیلم‌های «چند متر مکعب عشق»، «رفتن» و «شکستن همزمان بیست استخوان» را ساختند که ««چند متر مکعب عشق» در دوره سی‌و‌دوم فیلم فجر حضور داشت و موفق به دریافت سیمرغ بهترین کارگردانی و بهترین فیلم نگاه نو از جشنواره شد.

مطالب پیشنهادی:  راز و رمز محبوبیت دکتر مصدق