حاج وحید حشمتیان از مدیران ارشد وزارت کشور با سابقه مدیریتی بیش از بیست سال در بخش های مختلف این وزارتخانه، کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه شهرستان کرج شده است.

وی انگیزه خود را برای ورود به این عرصه چنین اعلام نمود؛

« من به این نکته حکیمانه یک اعتقاد قلبی عجیب دارم که گفته اند؛ انسان چهار مرحله تعالی روح را باید طی کند تا از او یک معلم خوب، یک سیاستمدار خوب و یا اصلا یک شهروند خوب ساخته شود. نخست اینکه در وهله اول نسبت به خود احساس مسوولیت کند. دوم هم به خودش و هم به اطرافیانش احساس مسوولیت کند. سوم، هم به خودش و هم به جامعه ای که به گردن او حق دارد احساس مسوولیت کند و چهارم و آخر اینکه هم به خودش و هم به کل جهان هستی احساس مسوولیت کند.
اگر قرار باشد ما یک وکیل خوب باشیم و فردا در جایگاهی تکیه دهیم که از هزاران نفر دفاع کنیم باید در قدم اول احساس مسئولیتمان در قبال خودمان، خانواده و جامعه به اثبات رسیده باشد و گرنه به قول آن بزرگی که گفته بود «همه حکایت نقش دیوار می شویم» همان خواهد شد.
اگر امروز به میدانی آمده ام که خیلی از افراد با روسیاهی از آن برگشته اند فقط همین احساس مسئولیتی بوده است که در قبال خودم و جامعه و فراتر از آن جهان هستی احساس کرده ام.
من نه می توانم اعتماد را در مردم زنده کنم و نه توانایی این را دارم که همه گره های جامعه را باز کنم. بلکه آمده ام تا زمینی را احیا کنم که در آن جوانه های رشد و بالندگی جوانان وطنم فراهم گردد.
اگر امروز چنین بستری مهیا نشده است ایراد از قانون و مردم نیست بلکه اشکال از افرادی بوده است که به جای کاسبی و دلالی، صندلی دفاع از مردم را انتخاب کرده اند.
من از جانب مردم می گویم که اگر به جای این مسوولیت مقدس به همان شغل کاسبی خودشان ادامه می دادند حداقل وضع کشور به مراتب بهتر از وضع موجودی بود که شما به وجود آوردید»