به مناسبت فرا رسیدن روز پانزدهم خرداد امام خمینی اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه که متن آن در زیر آمده پانزدهم خرداد روز عزای عمومی اعلام شده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با فرا رسیدن پانزدهم خرداد خاطره غم‌انگیز و حماسه‌آفرین این روز تاریخی تجدید می‌شود، روزی که بنابر آنچه که مشهود است، قریب به پانزده هزار نفر از ملت مظلوم و ستم کشیده ما به خاک و خون کشیده شد روزی که طلیعه نهضت اسلامی این ملت شجاع و غیور گردید، نهضت عظیمی که بیش از شانزده سال پیش به دنبال قیام روحانیت مسئول و متعهد در مقابل محمدرضا پهلوی که مخالفتش با اسلام عزیز آشکار و آشکارتر شد، شکل گرفت.

راز قتل آخرین فرمانده سپاه جنوب فاش شد

مامور گشت کلانتری‌های تهران که در ترکمن صحرا با براه انداختن شایعه بازگشت شاه مخلوع، روستائیان گنبدکاووس و گرگان را تحریک می‌کرد، دستگیر شد.در جریان محاکمه فرماندار سابق نظامی اهواز در دادگاه انقلاب اسلامی این شهر، راز کشته شدن سپهبد جعفریان آخرین استاندار خوزستان در زمان رژیم منفور پهلوی، فاش شد.در مراسم چهلمین روز شهادت شهدای فاجعه نقده، شرکت کنندگان یک بار دیگر همبستگی خود را با انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی اعلام کردند. گزارش خبرنگاران اطلاعات در این زمینه‌های می‌خوانید:

* اهواز ـ خبرنگار ما در اهواز کسب اطلاع کرد که در جریان محاکمه سرلشکر شمس تبریزی فرماندار سابق نظامی اهواز در دادگاه انقلاب، فاش شد که در هلیکوپتر سپهبد عیسی بقراط جعفریان بمب ساعتی کار گذاشته شده بود. این اقدام به دستور سرلشکر معدوم شمس تبریزی انجام شده بود. هلیکوپتر از محوطه لشکر ۹۲ به سوی نقطه نامعلومی که گویا خارج از مرز بود پرواز کرد. اما حدود ۱۵ دقیقه بعد از پرواز، در مزارع هفت تپه سقوط کرد و سپهبد جعفریان به قتل رسید.

۵ر۱ میلیون تومان از بانک ملی تخت جمشید سرقت شد

بعدازظهر دیروز یک گروه پنج نفری ناشناس در یک حمله مسلحانه به بانک ملی ـ شعبه خیابان تخت جمشید ـ چهارراه کیوان بیش از یک و نیم میلیون تومان پول این شعبه را به سرقت بردند.سارقین مسلح ساعت یک و پنج دقیقه بعدازظهر وارد بانک شدند و پنج دقیقه بعد با کیسه‌هایی که از پول پر کرده بودند از بانک خارج شدند.

برای پست ریاست جمهوری هیچ مانعی در خود نمی‌بینم

آیت‌الله صادق خلخالی که به منظور بررسی وضع دادگاه‌های انقلاب اسلامی به خوزستان رفته است، دیروز در اهواز مسائلی را عنوان کرد. وی در مورد سفرش به امارات متحده عربی اظهارداشت:

مطالب پیشنهادی:  رژیم غذایی مناسب در زمان بارداری

ـ‌ هدف از سفر به امارات متحده عربی این بود که عده‌ای از ایرانیان مقیم دوبی از امام خمینی خواسته بودند که به وضع آنان رسیدگی شود و من هم به دستور امام به امارات متحده عربی رفتم و …آیت الله صادق خلخالی در پاسخ به این سئوال که آیا خود را کاندیدای ریاست جمهوری می‌کنید یا نه، گفت‌:

ـ این بستگی به ملت ایران دارد. من برای پست ریاست جمهوری در خود هیچ مانعی مشاهده نمی‌کنم.

تظاهرات در دادگستری علیه نزیه و متین دفتری

صبح امروز گروهی از کارکنان وزارت دادگستری در محوطه داخل دادگستری اجتماع کردند و در اعتراض به گفته‌های اخیر حسن نزیه رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی نفت و دکتر متین دفتری دبیر جبهه دموکراتیک ملی دست به تظاهرات زدند.از این تظاهرات که به تدریج به خارج دادگستری و خیابان‌های اطراف کشانده شد توسط گروه‌های مختلف مردم که به سوی دادگستری در حرکت بودند حمایت می‌شد و شعار‌های آنها مورد تایید قرار می‌گرفت.

۱۲ میلیارد دلار ذخیره ارزی

علی اردلان وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام داشت ما مبلغ ۱۲ میلیارد دلار ذخیره ارزی داریم که قسمت اعظم آن پشتوانه اسکناس ایران محسوب میشود و در حقیقت اعتبار اسکناس رایج کشور است.وی گفت: بقیه این مبلع صرف سایر نیازهای مملکت میشود.اردلان افزود: ذخیره ارزی فصلی با توجه به اوضاع کشور کافی است، اما به عقیده من میزان آن هرچه افزایش یابد بهتر است.

فروشندگان زنان و دختران فریب خورده به دام افتادند

اعضای یک گروه ۳ نفری که زنان و دختران جوان را بعد از تجاوز به محله بدنام و مردان خوشگذران می‌فروختند بدان گروه ضربت کمیته منطقه ۹ افتادند و دستگیر شدند.اعضای این گروه خانه‌ای را در خیابان پاستور اجاره کرده بودند و با اغفال زنان و دختران، آنان را در این خانه نگهداری می‌کردند و بعد به فروش می‌رساندند.این خانه ساعت ۱۱ چهارشنبه گذشته شناسایی شد و بدین ترتیب اعضای باند بدام افتادند.

حمله مسلحانه به خانه آیت‌الله خلخالی

سخنگوی آیت‌الله خلخالی، دیروز اعلام کرد: پریشب، از سوی جوانی که برترک یک موتورسیکلت سوار بود، به سوی خانه آیت الله خلخالی، آتش گشود و این دو نفر در مقابله با پاسداران محافظ خانه، فرار کردند. وی همچنین گفت سه‌شب قبل نیز، به همین ترتیب به خانه آیت‌الله خلخالی، حمله مسلحانه به عمل آمد ولی نافرجام ماند.