پایگاه خبری نمانامه: با توجه به اهمیت نرخ ارز و مسکوکات طلا برای عموم مردم و بنگاه های اقتصادی، کارشناسان اقتصادی رخ، از مورخ ۱۹ شهریور ماه، روزانه پیش از افتتاح قیمت‌های بازار آزاد، نسبت به ارائه پیش بینی قیمت‌ها بر اساس داده های سری زمانی، مباحث اقتصادسنجی و فرمول های ریاضی اقدام نمایند که مطمئناً جمعی از خوانندگان این تحلیل، در زمره این دسته قرار داشته و طبیعتاً تعدادی از خوانندگان نیز برای اولین بار نسبت به مطالعه این تحلیل اقدام دارند.

در تحلیل پیش روی، شاهد پیش بینی قیمت دلار برای روز پنجشنبه مورخ ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۷ بر مبنای محاسبات یورو می‌باشید که روزانه در ساعت ۰۰:۳۰ بامداد به همت شبانه روزی کارشناسان پایگاه خبری رخ و در چارچوب مقررات قانونی جمهوری اسلامی ایران منتشر می شود.

مطابق پیش بینی قیمت دلار توسط تیم کارشناسان اقتصادی پایگاه خبری رخ طی روز گذشته کاری بازار آزاد و مقایسه آن با قیمت‌های اختتامیه بازار آزاد در همان روز متوجه می شویم که درصد خطای پیش بینی در کمترین قیمت ۱٫۲۹%- و در بیشترین قیمت ۱٫۲۷% می‌باشد؛

نرخ برابری یورو به دلار در ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۷ در کمترین میزان ۱٫۱۳۶۶ و در بیشترین میزان ۱٫۱۳۹۷ بوده است.

قیمت خرید دلار سامانه سنای بانک مرکزی در مورخ چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۷ مبلغ ۱۱۷٫۵۰۰ ریال و قیمت فروش آن ۱۱۸٫۵۰۰ ریال و قیمت خرید یورو ۱۳۷٫۵۰۰ ریال و قیمت فروش آن ۱۳۸٫۵۰۰ ریال اعلام گردید؛ بازار سنا نسبت به روز گذشته خود به طور میانگین ۱۰۰۰ ریال افزایش داشته است…

طی روز گذشته «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مصاحبه با خبرگزاری «ان‌ایچ‌کی» با درخواست از مشتریان نفتی ایران در خصوص قطع خرید نفت خام از تهران اعلام کرد: آنچه اعلام کرده ایم این است که سیاست ما به صفر رساندن واردات نفت خام ایران در اسرع زمان ممکن است. آمریکا در آینده قصد اعطای هیچگونه معافیت از تحریم‌ ها یا استثناء قائل شدن در ساختارهای تحریم‌ های این کشور را ندارد؛ خواه این مسئله درباره نفت یا هر موضوع دیگری باشد.

چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حالی جشن گرفته می شود که قدرت های جهانی از غرب و شرق در طمع آن به حسرت نشسته اند. جنگی تمام عیار صورت گرفته که از لحاظ تئوری در انتظار شکست ایران نشسته اند؛ لیکن به حول قوه الهی این بار هم عظم و اراده ملی مانع به ثمر نشستن تئوری غربی ها و شرقی ها خواهد بود؛ ولی این مهم میسر نخواهد شد مگر عزم همگانی با راهبرد نخبگان کشور…

روز گذشته قیمت ارز در بازار آزاد اندکی افزایش داشته که البته امید است طی روز جاری افزایش های چند روز گذشته به نقطه اول بازگردد…

خواهشمند است، ما را از انتقادات و پیشنهادات خود بی نصیب نفرمایید تا بتوانیم تحلیل هایی قوی تر را در روزهای آتی ارائه نماییم.

توجه مخاطبین محترم را به پیش بینی قیمت دلار در روز جاری جلب می نماید.

پیش بینی قیمت دلار در روز پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷
کمترین قیمتبیشترین قیمتدرصد تغییرات
روز گذشتهچهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷۱۲۱,۸۵۵۱۲۱,۹۶۲۰٫۰۹%
هفته گذشتهپنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷۱۲۴,۱۳۷۱۲۵,۰۹۸۰٫۷۷%
ماه گذشتهسه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷۱۱۲,۱۶۳۱۱۳,۳۳۹۱٫۰۵%
سال گذشتهچهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶۵۱,۳۴۲۵۲,۲۳۹۱٫۷۵%
پیش بینی می شود قیمت دلار در روز جاری،پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷
حداقلریال۱۱۸,۵۹۴و حداکثرریال۱۲۰,۲۴۳باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد پیش بینی قیمت دلار

پایگاه خبری نمانامه با استفاده از علوم آکادمیک با محوریت اقتصاد سنجی، نسبت به ارائه پیش بینی قیمت دلار در روزهای آینده اقدام نموده که امکان کاهش استرس و گام برداشتن در فضایی با ثبات تر را رقم زند. البته ناگفته نماند که پیش بینی، نوعی احتمال است که هیچ گاه نمی توان از آن اطمینان قطعیت داشت. لیکن کارشناسان اقتصادی رخ با بهره گیری از تجربیات اساتید این حوزه، مکانیسمی استخراج نموده اند که درصد خطای پائینی را در این پیش بینی قیمت دلار به همراه داشته باشد.
از مورخ ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۷، به صورت روزانه پیش بینی قیمت دلار در چند روز آینده ، به مخاطبین این پایگاه خبری عرضه شده و امید است که بتواند سهم کوچکی را در مددرسانی و کاهش استرس های روزانه ایفا نماید.
پس از پایان جنگ جهانی دوم و سردمداری ایالات متحده آمریکا در رویدادهای سال ۱۹۴۴ میلادی با دعوت از ۴۴ کشور در برتوون وودز و پایه گذاری گروه بانک جهانی، خیل عظیمی از مردم دنیا از نیت های شوم آمریکا در بدل شدند.
به امپراطوری دنیا بی خبر بودند. اروپایی که درگیر تبعات جنگ جهانی دوم بوده و غافل از نظم نوین جهانی که آمریکایی ها نسخه می پیچیدند.
حتی زمانی که مارشال مک لوهان به نیابت از ایالات متحده آمریکا، تئوری دهکده جهانی را در سال ۱۹۶۲ میلادی مطرح می کرد، باز هم کمتر کارشناسانی بودند که شاید متوجه می شدند که در پس تحلیل های پیچیده، باید به دنبال دلایلی روشن تر در استعمار و امپراطوری آمریکایی ها باشند.
ایالات متحده آمریکا، با شعار تجارت آزاد و بدل نمودن واحد پولی خود، دلار، به واحد اصلی مبادلات بین المللی، نوع جدیدی از استعمار جهانی را ایجاد می نمود و همگان از آن غافل بودند. حتی اروپا زمانی متوجه این مهم شده و فرآیند ایجاد اتحادیه قاره ای خود را آغاز نمود که کار از کار گذشته بود.
اکنون کمتر کشوری است که بتواند بدون وابستگی به دلار، وارد تجارت آزاد شده، مواد اولیه خود را تأمین کرده، تا به نیازهای داخلی خود پاسخگو باشد.
آمریکا به عنوان قدرت اول جهانی و در اختیار داشتن نهادهای پولی و مالی بین المللی، سیاست های خود را بر کشورها دیکته کرده و اکنون دلار پس از سال ها روی خوش در تسهیل تجارت جهانی، چهره شوم خود را به جهانیان نشان می دهد.
دلار، پایه محاسبات خیل عظیمی از جریانات کالا و خدمات جهانی بوده و کشور ایران نیز از این قضیه مستثنی نیست و به هیچ وجه نمی توان از اثرات آن جان سالم به در برد.
در برهه ای از تاریخ قرار گرفته ایم که آمریکا، همزمان، تعداد زیادی از کشورها را تحریم کرده و در یکی از مهمترین این تحریم ها در ایران، روسیه و ترکیه در نظر دارد دلارهای خود را در این کشورها غیرفعال کرده و به تدریج ورود و خروج هر چیزی را ممنوع کند.
اینکه آمریکا بخواهد دلار خود را به صورت کامل از این کشورها خارج کند، البته که غیرممکن است. لیکن تا حد زیادی با رهگیری و اتصال نظام های پولی جهانی، امکان ورود دلارهای جدید را به حداقل ممکن خواهد رساند.
حال اینکه در شرایط فعلی و جنگ اقتصادی آمریکایی ها با ایران و شرکای استراتژیکش، متأسفانه در کنار عوامل خارجی، عوامل داخلی نیز دست به دست هم داده و بر زندگی میلیون ها ایرانی سایه افکنده است.
قیمت تمامی نهاده ها و جریانات کالایی و خدمات در کل کشور تابعی از دلار شده و با افزایش ارزش آن نسبت به پول ملی، هر روز قدرت خرید را کاسته و هم میهنان عزیزمان را دچار استرس های روحی نموده است.
پست های زیر به صورت روزانه جهت پیش بینی قیمت دلار در سایت قرار داده می شوند و شما کاربران گرامی میتوانید نظرات خود را در زیر هر یک از پست ها قرار داده و ما را از نقطه نظرات خود آگاه سازید.