پایگاه خبری نمانامه: به گزارش کمیته اطلاع رسانی حزب مستقل و اعتدال ایران: عصر سه شنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۹۷ به دعوت سازمان صدا و سیما، نمایندگان سه جریان اصولگرا، اصلاح طلب، مستقلین و اعتدالگرایان در برنامه زنده رادیو گفتگو شرکت کرده و در رابطه الزامات انجام گفتگوهای ملی بین احزاب سیاسی کشور بحث و گفتگو کردند، در این برنامه که قدرتعلی حشمتیان نایب رییس اول خانه احزاب ایران و دبیرکل حزب مستقل و اعتدال ایران از جریان مستقلین و اعتدالگرایان و شهاب الدین صدر نایب رییس دوم خانه احزاب از جریان اصولگرایان و احمدشریف عضو هیات رییسه خانه احزاب از جریان اصلاح طلبان حضور داشتند و با ابتکار رادیو گفتگو، مجری برنامه هم حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز و رئیس کمیته اطلاع رسانی بودند… هرکدام از میهمانان نظرات خاص خود را که حدود دو ساعت بود، بیان داشتند..
در اینجا قسمتی از سخنان دکتر قدرتعلی حشمتیان رییس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران جهت استحضار همگان منتشر میگردد.
حشمتیان در ابتدای صحبتهای خود با اشاره به تاریخچه احزاب در سطح کشور: گفت سابقه احزاب در کشور به بیش از یکصد سال میرسد و دوران انقلاب اسلامی .حضرت امام(ره) برای راه اندازه حزب جمهوری اسلامی کمک کردند و در  اوایل انقلاب حزب جمهوری اسلامی و جامعه روحانیت مبارز و موتلفه جریان اصولگرایی را شکل دادند، که مقام معظم رهبری هم مدتها دبیرکل حزب جمهوری اسلامی که پس از مدتی جمعی از روحانیون خدمت امام مشرف شدند و با اجازه معظم له مجمع روحانیون شکل گرفت و احزابی مثل کارگزاران و مشارکت نیز به مجمع روحانیون پیوستند و لذا جریان اصلاح طلبان شکل گرفت و فعال شد و تا مجلس پنجم فقط دو جریان در کشور وجود داشت. اما در مجلس پنجم‌که ۱۲۷نفر اصولگرا و ۱۰۶ تا ۱۰۸ نفر اصلاح طلب بودند بنده به اتفاق ۳۷ نماینده دیگر با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند(خیر دنیا و آخرت شما در اینست که آزاد و مستقل باشید) جریان سوم را با نام جبهه مستقلین و اعتدالگرایان تشکیل دادیم. و در خانه احزاب هم سه جریان شکل گرفت و با تفاهم گفتگوها انجام شده و می شود و در مجلس هم تفکر سه جریان اصولگرا و اصلاح طلب و مستقل با گفتگو ‌و تفاهم قانونگذاری می کنند. آنچه مورد نقد بنده و همفکرانم بوده و هست، چرا بایستی مسوولین ما در تبلیعات انتخاباتی شعار حزبی بدهند و با کمک احزاب به قدرت برسند ولی وقتی به قدرت رسیدند، بگویند که عضو هیچ حزب و جناحی نیستند…!!!! خوب همین حرکات باعث بی اعتمادی مردم نسبت به مسوولین و فاصله گرفتن مردم کشور از نظام حزبی و حتی بحث ایجاد پارلمان احزاب شده است. تازمانی که مسوولین ما خود به احزاب بها ندهند و بی توجهی کنند. احزاب نقش اصلی خود را در جامعه پیدا نخواهند کرد اما اگر مسوولین به وجود احزاب اعتقاد پیدا کردند و به احزاب که همانا مردم هستند توجه نمودند کشور به سمت تحزب پیش خواهد رفت.
نایب رییس اول خانه احزاب ایران ضمن تشکر از رئیس مجلس شورای اسلامی که بدر خواست ایشان در دوران ریاست بر خانه احزاب جلسه ای را با شورای مرکزی تشکیل دادند و حرف نمایندگان احزاب را شنیدند.*
از دفتر مقام معظم رهبری تقاضا کردند تا وقت ملاقاتی برای احزاب سراسر کشور محبت کنند و رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه به ویژه از رییس دولت هم درخواست کردند که به هر سه جریان کشور که در خانه احزاب به صورت ترکیبی هستند وقت ملاقات بدهند و حرفهای احزاب را بشنوند و بدانند که احزاب ضربه گیر نظام بوده و اگر تقویت شوند …نظام و مملکت تقویت و مصون و محفوظ خواهد بود و ازصدا وسیما هم درخواست نمود تا مانند سازمانها و ارگانها و نهاد ها، برنامه هایی را به صورت هفتگی برای مباحث احزاب با موضوعات گوناگون درنظر بگیرند. و از احزاب سراسر کشور نیز تقاضا کرد تا در راستای وحدت و همدلی باهم مهربانتر وبا گفتگو در رابطه با رفع مشکلات موجود در کشور به ویژه مشکلات اقتصادی منسجم و متحد گردند.

بخوانید:  تصویر هوایی از تشییع شهدای ترور در تهران