پایگاه خبری نمانامه: حضور پروفسور سیدحسن امین در برنامه فرمول یک از شبکه یک سیما:  هنگامی که آقای روحانی در انتخابات دوره اول ریاست جمهوری برنده شدند از تایمز لندن و بی بی سی به من مراجعه کردند و می گفتند ایشان دکترا ندارد. ماجرا از این قرار بود که علی رغم اینکه ایشان با نام خانوادگی فریدون در دانشگاه ثبت نام کرده بودند، برخی فکر می کردند مدرک او را باید با نام روحانی سرچ کنند.

پذیرش آقای روحانی برای مقطع دکتری در دانشگاه گلاسگو را من انجام دادم.

دو دوره به او رای دادم. آن هم در شرایطی که خیلی ها می گفتند پای صندوق نروید و اصلا رای ندهید. اما من این بست را شکستم و در بین نامزدهایی که بودند بین بد و بدتر یا خوب و کمتر خوب به او رای دادم.

ایشان را اولین بار هنگامی که خودم دانشجوی دانشکده حقوق بودم دیدم. من ورودی سال ۴۵ بودم و در ۱۹ سالگی وارد رشته حقوق شدم. ایشان هم یک طلبه بود که با کنکور وارد شده بود. ما آنجا با هم آشنا شدیم. او در قم تحصیلات حوزوی داشت و منبر هم می رفت. من پای منبر او می رفتم؛ سخنرانی های او داغ بود و تحلیل هایی در باب تشیع علوی داشت و من از آنجا او را می شناختم.

در دانشکده حقوق دانشگاه تهران هنگامی که آقای حسن فریدون دانشجو بود. استادانی داشتیم که معمم بودند و امام موسی صدر و آقای جلیلی هم معمم بود . با عمامه سر کلاس می آمد.

 

مصاحبه کامل این برنامه را از طریق لینک زیر می تواند مشاهده کنید:

برنامه فرمول یک