پایگاه خبری نمانامه:  دکتر احمدی نژاد در نامه ای به رهبر معظم انقلاب، ضمن انتقاد از برخوردهای قضایی با افراد مختلف تصریح کرد که با استفاده از قدرت دستگاه قضایی، می خواهند یک جریان مردمی، یک اندیشه و یک ایده و مدل مدیریت و خدمتگزاری را از صحنه سیاسی کشور حذف نمایند.

🔺 رئیس جمهور سابق در این نامه اظهار امیدواری کرده است که رهبر معظم انقلاب نه در دفاع از حقوق همکاران ایشان بلکه برای دفاع از انقلاب و جمهوری اسلامی قاطعانه وارد شوند و دستور رفع ظلم از همه مظلومین را صادر فرمایند.

🔻 متن این نامه که ۲۵ شهریور ماه گذشته نگارش و ارسال شده ، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت الله خامنه ای “دام ظله العالی”
رهبر معظم انقلاب

با سلام و تحیت و آرزوی دوام سلامتی و تسلیت ایام عزای حسینی(ع)

حضرتعالی بهتر و بیش از همه مستحضرید که تمام زندگی بنده و دوستانم در خدمت مردم، ارزش های انقلاب و اعتلای کشور بوده و در روزهای سخت در کنار مردم و انقلاب خواهیم بود.

همکاران اینجانب به ویژه آقایان مشایی، بقایی و جوانفکر از پاک‌ترین، مومن‌ترین و خدوم‌ترین مدیران کشور بوده اند.
به خوبی از پایبندی قاطع و دفاع ما از استقلال کشور و مخالفت ما با تعدی، دخالت، تحمیل و تهدید نظام سلطه و استعمار پیر و صهیونیسم بین الملل استحضار دارید.

مستحضرید که طی ۸ سال دولت‌های نهم و دهم، علیرغم سنگین‌ترین هجمه های تبلیغی دشمنان بیرونی و کارشکنی اتحاد چپ و راست در داخل کشور بیشترین و بالاترین خدمات به مردم و کشور ارائه شد و افتخارات کم‌نظیر و بزرگی نصیب ایران عزیز گردید.

پیوند عاطفی بین مردم و دولت و اعتماد و حمایت و همراهی مردم بازیابی شد و در بالاترین سطح قرار گرفت. دولت در تمام مناطق کشور و در کنار مردم حضور یافت و خود را متعهد و مسئول خدمت رسانی به مردم دانست.

بخوانید:  گذری بر تحریمها؛ ضیاء مصباح

گسترده ترین خدمات زیربنایی، عمرانی و آبادانی، توسعه و رشد صنعتی، اصلاحات ساختاری اقتصادی، تهیه و تصویب اسناد بالادستی فرهنگی و بالاترین سرعت رشد و جهش علمی و فن‌آوری اتفاق افتاد.

ایران هسته ای شد و ماهواره و موجود زنده به فضا پرتاب گردید.

طرح‌های عظیم مانند بالاترین کنترل و کاهش مصرف سوخت، طرح هدفمندی یارانه ها، واگذاری‌ها و سهام عدالت ، مسکن مهر ، بنگاه‌های کوچک زود بازده و قرض الحسنه با همکاری و استقبال گسترده مردم اجرا شد.

در نتیجه اجرای این طرح ها بیشترین کاهش فاصله طبقاتی و گسترده ترین توزیع ثروت عادلانه پس از انقلاب اتفاق افتاد. در عرصه ورزشی و دیگر رقابت‌های جهانی رکورد تمام ادوار شکسته شد.

طرح پزشک خانواده، شفافیت کامل چرخش کالاهای وارداتی و داخلی از طریق طرح شبنم و اصلاح نظام مالیاتی نیز اواخر دولت دهم آغاز شدند که متاسفانه در دولت یازدهم، مانند برخی از طرح های بزرگ و اصلاحی دیگر متوقف گردیدند.

بعضی از طرح ها مانند اصلاح نظام بانکداری و تغییر پول ملی نیز به دلیل مخالفت ها و یا محدودیت زمان، فرصت اجرا نیافتند.

راه بسیاری از امتیاز جویی ها و رانت خواری ها بسته شد و دستان فراوانی از منابع ملی کوتاه گردید.

به همین مقدار بسنده کنم که حضرتعالی به این امور به خوبی واقفید و بارها و بارها به صراحت و با تاکید بر اصالت این خدمات، از ضرورت ادامه آن حمایت فرموده اید.

وضعیت اقتصادی و سیاسی امروز نیز که محصول اندیشه و عمل مخالفین دولت دهم است نیز کاملاً معلوم است.

مشکلات معیشتی به جایی رسیده است که بسیاری از خانواده ها تحت فشارهای سنگین به نقطه شکنندگی رسیده اند.

شرایط به گونه ای شده است که دشمنان تاریخی ملت ایران به طمع فروپاشی افتاده‌اند و امید و آرزوی قدرت طلبان به مصادره انقلاب و نظام که محصول مجاهدت های بی نظیر ملت است، زنده شده است.
دست‌های فراوانی در صدد انتقال کانون امید مردم از داخل کشور به خارج از مرزها برآمده اند.

بخوانید:  به مناسبت شصت و پنجمین سالگرد کودتای 28 مرداد 32

برای ادراک میزان نارضایتی عمومی مردم از وضع امروز کشور نیاز به اقدامات پیچیده نیست، کافی است مقامات ارشد کشور بدون حاجب، لحظاتی را در یک خیابان و یا اجتماع مردمی حاضر شوند.

حضرتعالی به خوبی استحضار دارید که اختلاف نظر ما با سران قوا و برخی از سیاسیون به خصوص آقایان لاریجانی در باب حقوق اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و قضایی مردم و مباحثی مانند نقش و جایگاه دولت و حکومت و مردم، آزادی ، عدالت و سیاست خارجی، مبنایی و اعتقادی است.

ما حکومت را حق مردم و نظام را در خدمت خواست، اراده، رشد و رفاه مردم و پیشرفت کشور و صرفاً برای تضمین حقوق اساسی مردم و آزادی و عدالت می‌شناسیم و برای مقامات هیچ شأنی جز خدمتگزاری به مردم نمی شناسیم.

ما با هر نوع اشرافیت اعم از اقتصادی و سیاسی آن مخالفیم و آن را در نقطه مقابل آرمان انقلاب و مضرّ به حال کشور می شماریم.

ما به این نحوه اداره کشور انتقاد و اعتراض داریم و همانند اکثریت ملت ، بر این باوریم که با ثروت بی نظیر انسانی ، فرهنگی و مادی موجود می توان کشور را بسیار بهتر اداره کرد.

متاسفانه امروز می خواهند با استفاده از قدرت دستگاه قضایی، یک جریان مردمی ، یک اندیشه و یک ایده و مدل مدیریت و خدمتگزاری را از صحنه سیاسی کشور حذف نمایند.

صدها جوان و زن و مرد از سلایق گوناگون در سراسر کشور از جمله خانم هنگامه شهیدی صرفاً به دلیل کوچکترین انتقاد و اعتراض به نحوه اداره کشور و عملکرد مقامات ارشد، به ویژه آقایان لاریجانی به سرعت و شدت تحت تعقیب قرار گرفته و می گیرند.

بدون رعایت قوانین و بدون سند و مدرک، اتهامات سنگین وارد می کنند و محکومیت های سنگین‌تر صادر و بلافاصله اجرا می‌کنند. مقامات قضایی در قامت یک گروه سیاسی اظهار نظر می کنند و در مقام یک رسانه تهمت می زنند و سپس خود به عنوان مدعی وارد شده و محاکمه و مجازات می کنند.

بخوانید:  علی ثانی : هنر تعالی عشق است...

حمایت از دولت‌های نهم و دهم در نظر آقایان به جرمی نابخشودنی تبدیل شده است.

ملاحظه می فرمایید که با جناب آقای بقایی چه کردند و امروز با آقایان مشایی و جوانفکر چه می کنند.

آشکار است که این رفتارها نه تنها تلاش برای حذف یک جریان انقلابی از صحنه سیاسی کشور است بلکه بالاترین ضربه به حیثیت کشور و نظام و انقلاب است.

خاطر شریف هست که در مقابل گسترده‌ترین تخریب ها و تهمت ها و توهین ها در اواخر دولت دهم و حتی پس از دولت دهم توصیه به صبر و تحمل می فرمودید لیکن آیا می توان در برابر حذف اندیشه انقلابی و ضربه زدن به کشور و حیثیت انقلاب و تضییع حقوق اساسی مردم نیز صبر و تحمل نمود؟
بیش از این موجب تصدیع اوقات و تکدر خاطر نمی شوم اما به دلایل گوناگون نمی خواهم و نمی توانم باور کنم که با وجود حضرت عالی، این همه ظلم به فرزندان انقلاب انجام می شود.

انتظار و امید دارم که حضرتعالی، نه در دفاع از حقوق همکاران مظلوم اینجانب بلکه برای دفاع از انقلاب و جمهوری اسلامی قاطعانه وارد شوید و دستور رفع ظلم از همه مظلومین به ویژه آقایان مشایی، بقایی و جوانفکر و جوانانی که به جرم دفاع از دولت قبل تحت تعقیب قرار گرفته‌اند صادر فرمایید.

از خداوند متعال دوام سلامتی حضرتعالی، اصلاح امور کشور و سرافرازی ملت را تحت عنایات حضرت ولی عصر(ع) مسئلت دارم.

محمود احمدی نژاد
۹۷/۶/۲۵