پایگاه خبری نمانامه: دولت اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه‌ای حملات موشکی به مقر حزب دموکرات کردستان ایران در داخل خاک عراق را محکوم کرده است.
گروه اخبار سیاسی پایگاه خبری “رخ”، دولت اقلیم کردستان عراق، حمله موشکی منسوب به سپاه پاسداران به مقر حزب دمکرات کردستان، و نیز استفاده از خاک این اقلیم برای انجام حملات در کشورهای همسایه را محکوم کرده‌است. بنابر گزارش‌ها در جریان این حملات ۱۴ نفر کشته و حدود ۴۰ نفر زخمی شده‌اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز شنبه ۱۷شهریور، در واکنش به تحرکات گروه‌های تروریستی تجزیه طلب، با هفت فروند موشک زمین به زمین، مقر تروریست‌های حزب دموکرات کردستان را مورد هدف قرار داد که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از اعضای این گروه‌ها از جمله سرکردگان آنها شد.

محکوم کردن سپاه پاسداران در بیانیه
ساعاتی پس از این وقایع دولت اقلیم کردستان عراق بیانیه‌ای صادر کرد و در آن «حملات هوایی جمهوری اسلامی علیه دفاتر سیاسی حزب دمکرات کردستان» را محکوم کرد. در این بیانه استفاده از خاک اقلیم برای انجام حملات به کشورهای همسایه نیز «غیر قابل قبول» و موجب ایجاد بی‌ثباتی در این منطقه توصیف شده‌است.

محکوم کردن عملیات مسلحانه حزب دموکرات کردستان علیه ایران در بیانیه مذکور
در این بیانیه مقام‌های این منطقه خودمختار ضمن محکوم کردن حملات موشکی صبح شنبه (هشتم سپتامبر) عملیات‌های مسلحانه‌ای که حزب دموکرات کردستان ایران از داخل خاک عراق علیه همسایگان این کشور از جمله ایران ترتیب می‌دهد هم محکوم شده است.

در این بیانیه آمده است:
“ما علاوه بر حملات موشکی (ایران)، هرگونه استفاده از اقلیم کردستان عراق (توسط گروه‌های کرد ایرانی) برای ترتیب دادن حملات تروریستی علیه کشورهای همسایه را هم محکوم می‌کنیم. این (اعمال) غیرقابل قبول است.”
در این بیانیه همچنین تاکید شده دولت اقلیم کردستان عراق تمامی امکانات خود را برای کمک به مصدومان و شهروندان مناطق محل اصابت این موشک‌ها به کار گرفته است.

بخوانید:  آمارهای اصلی حمله تروریستی امروز در تهران

انتقام سپاه پاسداران از تروریست ها

تیرماه گذشته، تروریست‌ها با حمله به پاسگاه مرزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه واقع در روستای دری منطقه مریوان در استان کردستان و متعاقباً انفجار زاغه مهمات، تعداد ۱۰ تن از رزمندگان اسلام را به شهادت رسانده بودند.

در مقابل ایران نیز در صبح روز شنبه (۹۷/۶/۱۷) طی یک حمله موشکی زمین به زمین، انتقام خانواده های داغ دار شهیدان جمهوری اسلامی ایران را گرفت. حملات امروز ایران بزرگترین عملیاتى است که در چند دهه گذشته علیه حزب دمکرات کردستان ایران صورت گرفته است