به گزارش پایگاه خبری نمانامه: رییس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران طی سخنانی درمشهد گفت؛ سرریز اصولگرایان و سرریز اصلاح طلبان و آنهایی که در ادوار گذشته با لیست و حمایت اصولگرایی و یا با لیست و حمایت اصلاح طلبی وارد مجلس و یا شوراها شده اند در جبهه مستقلین و اعتدالگرایان تعریف نمی شوند. اما با خوداظهاری مکتوب و متعهد شدن به منشور مستقلین و اعتدالگرایان ایران می توانند در انتخابات خانه احزاب، ما را همراهی کنند؛ که بزودی جلسه هم اندیشی احزابی که چنین تفکری دارند را برگزار خواهیم کرد.

*دکتر قدرتعلی حشمتیان مرد خستگی‌ ناپذیز استان کرمانشاه و محبوب مردم و احزاب سراسر کشور در جمع دانشگاهیان و اعضای حزب مستقل و اعتدال ایران در خراسان رضوی ضمن تاکید بر مطالب فوق در مورد مستقلین و اعتدالگرایان ایران؛ ورود خود به عرصه انتخابات مجلس و ریاست جمهوری را منوط به چند شرط کردند.

♦️ به گفته یک منبع آگاه در دفتر نمایندگی حزب مستقل و اعتدال ایران در مشهد حشمتیان از عزم خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس خبر می دهد اما اذعان می دارد که متاسفانه شورای نگهبان عزم و اراده انسانهای خدوم را برای خدمت در کشور ما از خیلی ها گرفته و برعکس خیلی از کشورها که بیشتر مردم نیروهای توانمند را برای خدمت به دولت و محلس می فرستند، در کشور ما نهادهای امنیتی و به ویژه شورای نگبهان تصمیم گیرنده هستند.

حشمتیان افزود؛ بنده بارها گفته ام و باز هم می گویم؛ خوشبختانه کوچکترین نقطه کوری در زندگی من و خانواده ام وجود ندارد و با افتخار می گویم که بنده همیشه آماده خدمت بوده و هستم و خوشبختانه بر عکس خیلی ها در این مملکت من هم محکوم به اعدام دوران رژیم ستمشاهی، به خاطر مبارزه بارژیم پهلوی بودم  و هم شهید زنده دوران دفاع مقدس؛ تنها گناهم همراهی با آقای کروبی در دوران ریاست مجلس و همراهی با آقای هاشمی رفسنجانی در دوران حیات آن بزرگوار
بوده است. اگر همچون دوره های چهارم ، پنجم، ششم و هفتم مجلس مرا تائید کنند، آماده خدمت بوده و هستم ولی اگر آیت الله جنتی مثل دوره گذشته از حق وتو خود در شورای نگهبان استفاده کند نه من و نه خیلی های دیگر از انقلابیون راستین وارد نخواهیم شد!!
وی در ادامه گفت؛ البته بنده نیز رایزنی هایی را با برخی نهادهای امنیتی و برخی اعضای دیگر شورای نگهبان داشته و دارم. بنده فرزند انقلاب و جبهه هستم و به کمک همین مردم آگاه و روشن و نیروهای انقلابی برای پیروزی در انتخابات آماده و امید بسته ام. انشالله که همچون دوره های گذشته با حمایت نیروهای مردمی در عرصه بوده و بتوانم به میدان بیایم.
حشمتیان در پاسخ به سوال یکی از حاضرین مبنی بر اینکه چرا دولت روحانی از مدیران با تجربه ای و شاخصی مثل شما که این همه تلاش برای روی کار آمدنش کردید، استفاده نکرد؟ ، نیز اذعان داشت : همه می دانند که بی توجهی آقای روحانی به فعالین اطرافش مشکلات عدیده ای برای وی در برداشته و دارد. من به این موضوعات توجهی ندارم و به هیچ باند و گروهی هم در این مملکت تعلق نبوده و نیستم و معتقدم جریانی را که بابت آن هزینه های زیادی داده ایم، یعنی جریان سوم که دربرگیرنده مردم فهیم و آگاه و احزاب مستقل واعتدالگرا درسطح کشوراست، به زودی حاکمیت در این کشور را بدست خواهند گرفت و مفاسد اقتصادی و اجتماعی را از بالا تا پایین ریشه کن خواهندکرد و برای نزدیک شدن به عدالت با توجه به وصایای امام بزرگوارمان، گامهای بلندی خواهند برداشت . در یک جمله می گویم هدف من و همراهانم خدمت به مردم بوده و هست، اگر باندهای فاسد با رابطه بازیها با استفاده از فَضای اقتصادی فاسد؛ راه را بر ما ببندندف خدا راه را به همراهی همین مردم شریف وقدرشناس برای ما بازخواهد کرد.*…. انشاالله.
♦♦ این نماینده سابق مجلس و رییس پیشین خانه احزاب ایران در پایان خاطرنشان ساخت ؛ با این اوصاف فقط باید به خدا توکل کرد و اراده مردم ما برای من حجت است …

بخوانید:  ‍ در دیدار دبیرکل حزب مستقل و اعتدال ایران و دبیرکل حزب ایران مطرح شد