پایگاه خبری نمانامه: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: امسال۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیای دریاچه ارومیه در نظر گرفته شده است.

محمدباقر نوبخت در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه هنوز از برنامه های احیای دریاچه ارومیه عقب هستیم اظهار کرد: دریاچه ارومیه متعلق به همه ایرانیان است و اثر نفیسی در سطح دنیا به شمار ‌می رود ودولت برای اجرای طرح ها اهتمام ویژه دارد و از همه توان خود در این خصوص بهره می برد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص نزدیک به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای ارتقای شاخص های اشتغال طی سال جاری در سطح کشور خبر داد و گفت: ۱۲۶ هزار میلیارد تومان از این‌ میزان به تکمیل طرح های نیمه تمام‌ دولتی و ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های اشتغالزا در بخش خصوصی اختصاص دارد.

نوبخت افزود: در حال حاضر ۷۱ هزار طرح نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد که برای اتمام آنها حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است ولی در صدد هستیم با اعتبار اختصاص یافته در سال جاری بخش مهمی از این تعداد تکمیل شود.

وی اختصاص ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های بخش خصوصی را در راستای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل دانست و اضافه کرد: این‌ اعتبار در بخش های مسکن، نوسازی ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری، توسعه بخش کشاورزی، رونق بخش تولید و صنعت، سیاست های فعال سازی بازار کار و اشتغال روستایی هزینه می شود.

بخوانید:  «سردار دهقان» مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی شد

معاون رئیس جمهور راه اهن را زیر ساخت اساسی دانست و گفت: با تکمیل و بهره برداری از قطار مراغه به ارومیه این استان به شبکه سراسری راه اهن وصل شده و زمینه توسعه هرچه بیشتر در کشور فراهم می‌شود.
انتهای پیام