مراسم اختتامیه جشنواره سینما حقیقت در سالن اندیشه‌ی حوزه‌هنری برگزار شد. برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مختلف دقایقی پیش اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری نمانامه به نقل از باشگاه خبرنکاران پویا مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره سینما حقیقت با حضور مسئولین مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مستندسازان و اهالی رسانه در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد. در این مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف مستند ملی و جایزه‌ ویژه شهید آوینی اعلام شد و منتخبین جوایز خود را دریافت کردند.نفرات برگزیده به شرح زیر اعلام شد:

* بخش مسابقه بین الملل

در بخش مسابقه کوتاه و نیمه‌بلند جایزه ویژه شامل هیات داوران شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۲۰۰۰ دلار) به «محمدرضا وطن‌دوست» کارگردان مستند «لوتوس» اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم مستند کوتاه شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۳۰۰۰ دلار به «افسانه سالاری» کارگردان مستند «هیچکستان» از پرتغال و فرانسه اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم مستند نیمه‌بلند تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۴۰۰۰ دلار) به «الخاندرو جی. سالگادو» کارگردان مستند «بولینگو، جنگل عشق» از اسپانیا اهدا شد.

در بخش مسابقه ‌بلند هم جایزه ویژه هیات داوران(تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۲۰۰۰ دلار) به «عزت‌الله پروازه» کارگردان مستند «مادرم ایل من» اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم مستند ‌بلند(تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۵۰۰۰ دلار) به «رضا فرهمند» کارگردان مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» اهدا شد.

* جایزه شهید آوینی

داوران بخش «جایزه شهید آوینی» سینماحقیقت، ویژه‌ی آثار مستند با موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حوزه مقاومت، متشکل از آقایان مرتضی سرهنگی، محمدمهدی عسگرپور و رضا برجی برگزیدگان این بخش را به شرح ذیل معرفی و مورد تقدیر قرار دادند:

* تقدیر هیات داوران: تندیس شهید آوینی، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۵۰ میلیون ریالی به «سیداحسان عمادی» کارگردان «رزم‌آرا: یک دوسیه مسکوت» اهدا شد.

* جایزه ویژه هیات داوران: تندیس شهید آوینی، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۸۰ میلیون ریالی به «مصطفی رزاق‌کریمی» کارگردان «بانو قدس ایران» اهدا شد.

* بهترین فیلم مستند کوتاه (کارگردانی): تندیس شهید آوینی، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۱۰۰ میلیون ریالی به «احمد زائری» کارگردان «همشهری جنگ» اهدا شد.

* بهترین فیلم مستند بلند (کارگردانی): تندیس شهید آوینی، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۱۲۰ میلیون ریالی به «رضا فرهمند» کارگردان «زنانی با گوشواره‌های باروتی» اهدا شد.

* بخش مسابقه ملی

* بهترین فیلم مستند کوتاه (کارگردانی)

نامزدها: بی‌گدار (علیرضا دهقان)؛ پسر ویشتاسب (عباس صاحب)؛ محیط‌ بان و پلنگ (فتح‌الله امیری، نیما عسگری)؛ وازاریه (حسن نقاشی)

برگزیده: فتح‌الله امیری و نیما عسگری برای محیط بان و پلنگ

* بهترین فیلم مستند بلند (کارگردانی)

نامزدها: بانو قدس ایران (مصطفی رزاق‌کریمی)؛ ترور سرچشمه (محمدحسین مهدویان)؛ در جستجوی فریده (آزاده موسوی، کوروش عطائی)؛ زنانی با گوشواره‌های باروتی (رضا فرهمند)؛ علی آقا (کامران حیدری)

برگزیده رضا فرهمند برای زنانی با گوشواره‌های باروتی

* بهترین پژوهشگر

نامزدها: جمشید بیات‌ترک (دست‌های خالی)؛ علیرضا دهقان و راحیل صحرایی (بی‌گدار)؛ عباس صاحب (پسر ویشتاسب)؛ سودابه مجاوری (وه آنتیوک شاپور)؛ میلاد محمدی (عشق شمعدانی‌ها)

برگزیده: سودابه مجاوری برای وه آنتیوک شاپور

* بهترین فیلمبردار

نامزدها: حسن اسدی و مهدی موسوی (وه انتیوک شاپور)؛ محمد حدادی (در جستجوی فریده)؛ علی شیلاندری (دیدن و بودن)؛ رضا فرهمند و مصطفی سیفی (زنانی با گوشواره‌های باروتی)؛ هادی معصوم‌دوست (سربازخانه)

برگزیده: علی شیلاندری برای دیدن و بودن

*بهترین صدا

نامزدها: در جستجوی فریده: حسن شبانکاره (صدابردار)، انسیه ملکی (صداگذار)؛ دیدن و بودن: علی شیلاندری (صدابردار)، حسین و حسن مهدوی (صداگذار)؛ زنانی با گوشواره‌های باروتی: کیومرث محمدچناری (صدابردار)، حسن مهدوی (طراحی و ترکیب صدا)؛ سربازخانه: میثم حسنلو (صدابردار)، آرش قاسمی (صداگذار)؛ علی آقا: علی فرمانی (صدابردار)، کامیار بهبهانی (صداگذار)

برگزیده: حسن مهدوی و کیومرث محمدچناری برای زنانی با گوشواره‌های باروتی

* بهترین تدوین

نامزدها: محمد پورفر (بانو قدس ایران)؛ کامران حیدری (علی آقا)؛ آرش زاهدی‌اصل (زنبورک در گام مینور)؛ رضا فرهمند، فاطمه بنیادی، مصیب حنایی (زنانی با گوشواره‌های باروتی)؛ حمید نجفی‌راد (در جستجوی فریده)

برگزیده: حمید نجفی‌راد برای در جستجوی فریده

*بهترین نویسنده گفتار متن

نامزدها: جمشید بیات‌ترک (دست‌های خالی)؛ سعید خدارضایی (دیوارهای خاموش)؛ محمدرضا کریمی‌راد، مصطفی رزاق‌کریمی (بانو قدس ایران)؛ سودابه مجاوری (وه انتیوک شاپور)؛ میلاد محمدی (عشق شمعدانی‌ها)

برگزیده: میلاد محمدی برای عشق شمعدانی‌ها

*بهترین موسیقی

نامزدها: بوریس اسکالسکی (دیدن و بودن)؛ میثاق دومیرانی (دست‌های خالی)؛ کریستوف رضاعی (زنانی با گوشواره‌های باروتی)؛ افشین عزیزی (در جستجوی فریده)؛ صبا ندایی و آرمین خیردان (بانو قدس ایران)

برگزیده: افشین عزیزی  برای در جستجوی فریده

*بهترین فیلم (تهیه‌کننده)

نامزدها: بانو قدس ایران (مؤسسه فرهنگی هنری عروج)؛ در جستجوی فریده (آزاده موسوی، کوروش عطائی)؛ زنانی با گوشواره‌های باروتی (مرتضی شعبانی)؛ زنبورک در گام مینور (پیمان فتوت، مریم سپهری)؛ وه انتیوک شاپور (سودابه مجاوری)

برگزیده: مؤسسه فرهنگی هنری عروج برای بانو قدس ایران

انتهای پیام/