یک هنرمند فعال در رشته سوزن‌دوزی گفت: سوزن دوزی هنری است که در ذات مردمان بلوچ وجود دارد و به نوعی نشانه هنری آنان محسوب می‌شود.

‌کلندرزهی، هنرمند  فعال در رشته سوزن‌دوزی در گفت ‌وگو با ایسنا‌ گفت: سوزن‌دوزی از جمله رشته‌های صنایع دستی است که هنرمندان زیادی در شهرستان درمیان آن را پی‌گیری می‌کنند‌.

وی اظهار کرد: از زمانی که وارد مقوله صنایع دستی و رشته سوزن‌دوزی شدم برای نتیجه‌گیری بهتر با همکاری اداره میراث فرهنگی و صنایع یک شرکت تعاونی صنایع  تأسیس کردم که در این شرکت در حال حاضر ۷ نفر به صورت مستقیم و ۷ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار هستند‌.

این هنرمند فعال در رشته سوزن‌دوزی بیان کرد: هنرمندان رشته سوزن‌دوزی کار خود را با ظرافت تمام انجام می‌دهند و ما در جهت بازاریابی  محصولاتشان را در نمایشگاه‌ها به فروش رسانده و سفارش پذیرش می‌کنیم.

کلندرزهی با اشاره به اینکه مردم به ویژه جوانان تمایل زیادی برای آموزش و یادگیری این هنر دارند، ادامه داد: ولی از آنجایی که هنوز شناخت کافی نسبت به این رشته وجود ندارد، برای بازاریابی و خرید توسط مردم با مشکلاتی مواجه هستیم‌.

وی افزود: سوزن‌دوزی هنری است که در ذات مردمان بلوچ وجود دارد و مردم بلوچ در خراسان‌جنوبی و در استان همسایه سیستان و بلوچستان با این هنر اصیل عجین هستند و به نوعی نشانه هنری آنان محسوب می‌شود‌.

این هنرمند فعال در رشته سوزن‌دوزی یادآور شد: از این رشته در پوشاک، رو میزی و دیگر کالاها استفاده می‌شود‌.

انتهای پیام

بخوانید:  سفیر پیشین ایران در عربستان: انتخاب 9 زن به عنوان وزیر در امارات فرمالیته است