رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر همکاری‌های متداول و مستمر خود با سازمان حفظ آثار و نقش ارزش‌های دفاع مقدس، در موضوع راهیان نور نیز یکی از نهادهای فعال بوده است و قرارگاه دانشجویی این دانشگاه همواره مورد تمجید قرار می‌گیرد.

به گزارش  پایگاه خبری نمانامه به نقل از  آنا، نشست هماهنگی برگزاری همایش «هم‌افزایی راویان دفاع‌مقدس» صبح امروز با حضور سردار سرتیپ احمد حق‌طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، دکتر رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، سردار ابوالفضل مسجدی مسئول مرکز راویان سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، دکتر محمد قهدریجانی مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

در ابتدای این نشست سردار حق‌طلب با ابراز خرسندی از همکاری سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در طول سال‌هایی که مسئولیت انتقال فرهنگ دفاع مقدس را برعهده داشته و با مجموعه‌های متفاوتی کار کرده‌ام همواره شاهد ارادت تمامی مجموعه‌ها به موضوع دفاع مقدس و آثار آن بوده ام.

وی افزود: تمامی قومیت‌ها، اقلیت‌ها، اقشار و جناح‌های کشور در دفاع مقدس مشارکت و نقش فعال داشته‌اند و در این حماسه بزرگ، هم‌نظر و هم‌عقیده هستند.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر همکاری‌های متداول و مستمر خود با سازمان حفظ آثار و نقش ارزش‌های دفاع مقدس، در موضوع راهیان نور نیز یکی از نهادهای فعال بوده است و قرارگاه دانشجویی این دانشگاه همواره مورد تمجید قرار می‌گیرد.

بخوانید:  عملیات مرصاد

سردار حق‌طلب در ادامه ابراز امیدواری کرد که انگیزه، روحیه و اعتقاد مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بین همه مسئولان وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: آنچه دشمن بیش از قدرت دفاعی و موشکی ما از آن هراس دارد، روحیه جوانان کشور امثال شهید حججی است و بزرگ‌ترین واهمه آنها تربیت جوانانی از نسل شهید حججی‌هاست.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه این سازمان هرساله و در آستانه هفته کتاب، هفته بسیج و دهه فجر، در هزار نقطه کشور اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس می‌کند، گفت: می‌توان از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه بهره برد و به صورت مشترک استفاده کرد.

سردار حق‌طلب با بیان اینکه استفاده از پیشکسوتان دفاع مقدس در روایت سالهای جنگ تحمیلی از تأکیدات مقام معظم رهبری است، گفت: بنده در دیداری که با رهبر معظم انقلاب داشتم، ایشان تاکید کردند تا زمانی که پیشکسوتان دفاع مقدس هستند، باید از تجارب و روایات آنها در انتقال به نسل جوان استفاده کرد.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تأکید کرد: روایات سال‌های دفاع مقدس را باید همان‌گونه که اتفاق افتاده، نقل کرد و به بیانی؛ رشادت رزمندگان در ۸ سال جنگ تحمیلی را باید درست بیان کرد و نه درشت. چرا که دفاع مقدس آنقدر بزرگ و تأثیرگذار است که اگر حقایق آن گفته شود، به اندازه کافی تأثیر خواهد داشت و نیازی به بزرگ‌نمایی و تحریف نیست.

وی با بیان اینکه می‌توان از استادان دانشگاه آزاد اسلامی و طرح‌های دانشجویی برای جمع‌آوری آثار دفاع مقدس استفاده کرد، گفت: سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هرسال در چهار استان کلاس‌های آموزش نویسندگی برگزار می‌کند که اکثر شرکت‌کنندگان در این کلاس‌ها، نوقلمان و علاقه‌مندان به نویسندگی در حوزه دفاع مقدس هستند که می توان با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه فعالیت کرد.

بخوانید:  گاف صدام...

گفتنی است همایش هم افزایی راویان دفاع مقدس به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ۲۷ و ۲۸ آذرماه به میزبانی واحد علوم و تحقیقات برگزار می شود.