به گزارش پایگاه خبری نمانامه به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، در اوایل ماه نوامبر، گزارش گردید که چه طور تیمی در دانشگاه ییل (Yale)

در حال حاضر یک مطالعه تازه منتشر شده که ظواهر زیادتری را برای حمایت از این نظریه که دیابت نوع ۲ توان دارد به طور موثر از مسیر رژیم غذایی سخت و اداره وزن معالجه گردد، عرضه کرده هست.

آ آخرین تحقیقات انجام شده از طریق تیمی به رهبری محققان دانشگاه گلاسگو، موفق به اثبات این نکته شده هست که دیابت نوع ۲ در واقعیت صرفا با یک برنامه اداره وزن توان دارد معکوس گردد.

این مطالعه نمایش داد که تقریبا نیمی از همه شرکت کنندگان، یک سال بعد از رعایت این برنامه غذایی، بدون استفاده از دارو های ضد دیابت، به حالت غیر دیابتی برگشته اند.

“مایکل لین”،

آ آزمایشات روی ۲۹۸ بزرگسال طی دو سال انجام گردید. نیمی از شرکت کنندگان تحت برنامه اداره وزن تازه جای گرفتند، از انجایی که نیمه دوم بعنوان گروه شاهد به دنبال معالجه های مرسوم دیابتی با خوب ترین کارکرد رفتند.

برنامه اداره وزن دربردارنده اشخاصی بود که به طور تام از استفاده دارو های ضد دیابتی دور شده بودند و یک رژیم غذایی تام بعنوان جایگزین داشتند.

تقریبا نیمی از همه شرکت کنندگان یک سال بعد از رعایت این رژیم، ترقیی تام دیابت را نمایش دادند.

“روی تیلور”

وی اضافه کرد: رژیم غذایی و شیوه زندگانی مسائل کلیدی می باشند، اما کنترل دیابت با کاهش دریافت کالری به ندرت مورد بحث قرار می گیرد.

این تست، همراه با پژوهش ها موخر، ظواهر محکمی را نشان می دهد که رژیم غذایی ویژه لازم هست نخستین شیوه معالجه برای میلیون ها نفر مبتلا به دیابت نوع ۲ باشد.

این مطالعه تازه در مجله معتبر دکتری The Lancet

انتهای پیام