به گزارش پایگاه خبری نمانامه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، شورای امنیت سازمان روز جمعه در مورد تصمیم دونالد ترامپ ریاست جمهوری ایالات متحده مبنی بر شناسایی بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم اسرائیلی تشکیل نشست می دهد.

بولیوی، مصر، فرانسه، ایتالیا، سنگال، سوئد، انگلستان و اروگوئه هشت کشوری می باشند که خواستار تشکیل نشست اضطراری شورای امنیت شده اند.

« «کارل سکاو» معاون سفیر سوئد در سازمان ملل عنوان کرد: سازمان ملل موقعیت حقوقی و سیاسی اختصاصیی برای بیت المقدس درنظر گرفته و شورای امنیت نیز از جامعه جهانی خواسته هست به آن احترام گذاشته گردد و به همین سبب ما معتقدیم که این مسئله لازم هست سریعا ارزیابی گردد.

به گزارش پایگاه خبری نمانامه به نقل از آسوشیتدپرس، دفتر نمایندگی سوئد در سازمان ملل اعلام کرد که این هشت کشور از ژاپن خواسته اند تا آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل را به شورای امنیت دعوت کند و وی گزارشی در این مورد عرضه دهد. ژاپن ریاست مرحله ای شورای امنیت در ماه جاری میلادی (دسامبر) هست.

رژیم اسرائیلی در سال ۱۹۶۷ بیت المقدس شرقی را نیز اشغال کرد.

به گزارش پایگاه خبری نمانامه به نقل از ایرنا، علی رغم مخالفت های وسیع جهانی و منطقه ای، ترامپ روز چهارشنبه تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن بیت المقدس بعنوان پایتخت رژیم اسرائیلی و آغاز جریان جابه جایی سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس اعلام کرد.

شرق بیت المقدس از دیدگاه قطعنامه های سازمان ملل اراضی اشغال شده شمرده می گردد.

 

بخوانید:  رای دیوانعالی ایالات متحده ترویج اسلام هراسی