آ آفتاب نیوز :  در طول ماههای زمستان، بیشتر ما ویتامین D قدر کفایت نداریم.
۱-    ویتامین D و افسردگی
۱-    ویتامین D و افسردگیدر بسیاری از پژوهش ها، کم بودن این ویتامین را با افسردگی مربوط می دانند.
ویتامین D توان دارد بر کارکرد دو نوروترانسمیتر ارزشمند یعنی دوپامین و نوراپی نفرین تاثیر بگذارد.
۲-   ویتامینD و شرایط دیگر
۲-   ویتامینD و شرایط دیگرالبته ویتامین D برای بدن شما زیاد مهمتر هست تا برای خلق و خوی شما. استفاده این ویتامین برای سایر قسمتهای بدن شما ارزشمند تر هست. محققین ۵ بیماری را با کم بودن این ویتامین مربوط می دانند:
محققین ۵ بیماری را با کم بودن این ویتامین مربوط می دانند:در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۴ در مجله نورولوژی منتشر شده هست، نشان داده هست که کم بودن ویتامین D در مقیاس متوسط تا سخت در اشخاص مسن، محتمل هست خطر مبتلا شدن به بعضی از انواع زوال عقل من جمله بیماری آلزایمر را دوبرابر کند.

 
اسکیزوفرنی: طبق یک مطالعه که در سال ۲۰۱۴ در مجله غدد درون ریز و متابولیسم بالینی منتشر شده هست، اشخاصی که دچار کم بودن ویتامین D می باشند، دو برابر زیادتر احتمال مبتلا شدن به بیماری اسکیزوفرنی در قیاس با اشخاصی دارند که دارای سطح قدر کفایت از این ویتامین در بدن خود می باشند.

اما از کجا می گردد فهمید که بدن کم بودن ویتامین D دارد؟ خوب ترین راه آن یک تست خون آسان هست. البته در این مقاله نیز بعضی از علائمی دیگر آن نیز آمده هست:
بدون ویتامین D قدر کفایت، بدن ما، استخوان ها را می شکند تا کلسیم مورد احتیاج خود را دریافت کند.

بخوانید:  خلاصه بازی بایرن مونیخ و پاری سن ژرمن در 14 آذر 96 +فیلم

درد مزمن و ضعف عضلانی:کمبود این ویتامین توان دارد علاوه بر این موجب ایجاد درد مفاصل و عضلات شما گردد. تحقیقات، رابطه بین کم بودن ویتامین D و همه انواع آلام اسکلتی- عضلانی را نشان می دهد.
مطالعه ای در این باره نشان داده هست که کم بودن ویتامین D محتمل هست موجب تشدید پیری عضلات اسکلتی گردد. با این وجود خبر مطلوب این هست که ضعف عضلانی با استفاده مکمل ویتامین D بازگشت پذیر هست.
از دست دادن مو: محققان در یک مطالعه که در مجله پوست، فارماکولوژی و فیزیولوژی چاپ گشته هست، نمایش دادند که کم بودن ویتامین D با ریزش موی FPHL , TE همراه بود.

فشار خون بالا: یک مطالعه ژنتیکی در مقیاس گسترده که دربردارنده بیشتر از ۱۵۵ هزار نفر بود، نمایش داد که بین فشار خون بالا و کم بودن ویتامین D رابطه وجود دارد.
تعریق مفرط: یکی از نخستین علائمی کم بودن ویتامین D تعریق در ناحیه سر هست. با این وجود عرق کردن بیشتر از حد، محتمل هست کم بودن ویتامین D را نمایش دهد.
ایمنی کم: ویتامین D نقش ارزشمندی در سامانه امنیت بدن دارد. پیش از اینکه آنتی بیوتیک ها در دسترس باشند، ویتامین D برای معالجه عفونت هایی مانند سل مورد استفاده قرار می گرفت.
مطالعات مکرری وجود دارد که سطوح پایین ویتامین D را با افزایش عفونت مربوط می داند. بعنوان نمونه، در یک مطالعه نشان داده گردید که اشخاصی که سطح ویتامین D پایینی داشتند، زیادتر از سایرین احتمال مبتلا شدن به عفونت دستگاه تنفسی را نمایش دادند.
همچنین در پژوهش ها دیگری نشان داده گردید که کم بودن ویتامین D در کودکان، آنان را به عفونت های تنفسی مبتلا می کند، و از سمتی دریافت آن میتواند نقش ارزشمندی در حفظ فرد در مقابل آنفلوآنزا دارا باشد.  برخی پژوهش ها نیز به ارزیابی رابطه بین کم بودن این ویتامین و توسعه بیماری HIV می پردازند.
تحریک پذیری و افسردگی: همان طور که در اوائل مقاله عنوان گردید، کم بودن این ویتامین و افسردگی، هم دلی بالایی دارند.
منبع: الودکتر

بخوانید:  پیش بینی وزیرخارجه آلمان از نقش ایران در نظم نوین جهانی