به گزارش پایگاه خبری نمانامه به نقل از ایرنا، اسکای نیوز در گزارشی درج کرد: ۲ نفر می خواستند با استفاده از انفجار در برابر داونینگ استریت (دفتر نخست وزیری) هرج ومرج ایجاد کرده و در روند آن ترزا می نخست وزیر انگلستان را به کشتن برسانند.

اسکای نیوز اضافه کرد: این اقدام جدیدترین کوشش دستگاه امنیتی انگلستان برای خنثی کردن عملیات تروریستی در این کشور شمرده می گردد.
این خبر پس از ان منتشر گردید که «دیوید اندرسون» حقوقدان و مسئول بازرسی از فعالیت های ضدتروریسم نهادهای معلوماتی انگلستان در گزارشی که روز سه شنبه منتشر نمود، بیان داشت،سرویس امنیت درونی این کشور (ام آی۵) به هشدارهایی که می توانست از واقع شدن عده ای از هجوم های تروریستی موخر جلوگیری کند، بی دقتی کرده هست.
خیابان داونینگ استریت که اقامتگاه نخست وزیر انگلستان در مسکن شماره ۱۰ خواهد بود تحت تدابیر سخت امنیتی انگلستان قرار دارد.
تدابیر امنیتی این خیابان از سال ۱۹۷۰ میلادی شروع گردید و بعد از هجوم های ارتش جمهوری خواهان ایرلند به انگلستان در سال های ۱۹۸۰، این تدابیر شدت گرفت.
این حزب ایرلندی علاوه بر این در روند کنفرانس سالانه حزب محافظه کار در سال ۱۹۸۴ نخست وزیر زمان انگلستان، خانم مارگارت تاچر را هدف قرار داده بود اما وی جان سالم به دربرد.
انگلیس در یک سال موخر شاهد ۵ هجوم تروریستی بوده که براثر آن تا هم حالا ده ها نفر جان شکست خوردند.
سطح اخطار تروریستی در انگلستان از آگوست سال ۲۰۱۴ میلادی (مرداد ۱۳۹۳ ) و هم زمان با همکاری این کشور در هجوم های هوایی بر علیه داعش در عراق به سطح 'شدید' ( سطح چهار از مجموع پنج سطح ) افزایش یافته بود که به این مفهوم هست هجوم تروریستی در این کشور بشدت ممکن هست.
»
اروپام ** هـ ن *شبس*۱۶۱۳*انتشار دهنده: عبدالله غفاری
https://t.me/joinchat/AAAAAEAtzWzGcxcKfBowNw

بخوانید:  بر اثر غرق شدن قایق حامل مهاجران غیر مجاز در سواحل مغرب ۳ نفر کشته شدند