به گزارش پایگاه خبری نمانامه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مرصاد، آرش لهونی امروز یکشنبه در جلسه شورای اداره آشفتگی شهرستان جوانرود به رئیس بازوند، استاندار کرمانشاه  که در سالن نشست ها فرمانداری جوانرود برگزار گردید، اظهار کرد: اقتصاد شهرستان جوانرود تماما منسوب به گردشگری تجاری هست.

وی با اشاره به خسارات وارده به این شهرستان در زمین لرزه موخر اظهار کرد:  متاسفانه اقتصاد جوانرود که به گردشگری تجاری منسوب بوده، در زمین لرزه موخر تماما مبتلا رکود شده هست.

   فرماندار جوانرود تاکید کرد: برای رونق بار دیگر در حوزه گردشگری تجاری و علاوه بر این رونق اقتصادی شهرستان جوانرود نیازمند پشتیبانی جدی در این حوزه هستیم.

موارد مصوب برای نقاط زمین لرزه زده در جوانرود هم اجرا می‌شود

هوشنگ بازوند امروز یکشنبه  در جلسه ستاد اداره آشفتگی که در سالن نشست ها فرمانداری جوانرود برگزار گردید، اظهار کرد: از پیگیری‌های فرماندار جوانرود درباره وضع سانحه دیدگان شهرستان جوانرود، دوستانه سپاسگزاری می کنم. انصافا دکتر لهونی با دغدغه تمام از لحظه های اول بشدت دنبال کننده حل مشکلات مردم شهرستان جوانرود بودند و این دنبال کنندهی های وی تاکنون هم ادامه دارد. وی نماینده دولت در شهرستان هست و ما نیز به وی تماما اعتماد داریم.

بازوند با اشاره به حضور شهاب نادری از ایامی اوائلی واقع شدن زمین لرزه در بین زمین لرزه زدگان اظهار کرد:  نماینده مردم جوانرود هم دنبال کننده حل مشکلات مردم بودند.

   وی اضافه کرد: پیشتر هم اظهار کرده ایم که شهرستانهای جوانرود، پاوه و روانسر زمین لرزه زده شمرده می شوند و از تسهیلات درنظر گرفته بهره مند خواهند گردید.

استاندار کرمانشاه اهتمام کرد: کلیه قرض های بانکی مردم زمین لرزه زده جوانرود مشمول دو سال استمهال می شوند.

بازوند با اظهار اینکه حاشیه های های زمین لرزه، شبیه پس لرزه های زمین لرزه می باشند و اجتناب‌ناپذیر هست، دنبال کرد: هنر مسئولان این هست که این حاشیه های را درحدممکن به دست کم برسانند. این حاشیه های در زمین لرزه کرمانشاه به نسبت دیگر زمین لرزه ها کمتر بوده هست.