این درحالی هست که در چند سال موخر تب خرید یخچال‌های ساید‌ بای‌ ساید یا دوقلوها بالا گرفته و زیادتر خانواده‌ها علاقه‌مند می باشند از این نوع یخچال‌فریزر استفاده کنند.

فضای موجود منازل

ضروری هست دقت دارا باشید محیط آشپزخانه شما شایسته برای این نوع یخچال هست یا خیر. یخچال‌های دوقلو دست کم ۱۲۵ سانتی‌متر فضا ضروری دارند درحالی که ساید‌بای‌سایدها می‌توانند در محیطی معادل ۹۵ سانتی‌متر قرار گیرند.

چند لیتر فضا ضروری داریم

در این قسمت اگر چه محیط کلی را بسادگی می‌توانید تشخیص کنید ولی نباید از طراحی طبقات درونی یخچال غافل شوید زیرا در صورتی که این طبقات استعداد تنظیم ارتفاع شایستهی نداشته باشد در آینده با مشکلاتی عمده رو به رو خواهید گردید و محیط شایستهی برای قرار دادن لوازم موردنظرتان داخل یخچال ندارید. پس خوب تر هست دقت دارا باشید طبقات یخچال نه صرفا استعداد تنظیم ارتفاع را دارا باشند، لکن فواصل انتخاب شده برای قرار گرفتن طبقات نیز متناسب با نیازتان باشد.

مصرف انرژی

شاید اگر پنج سال پیش برای خرید ساید‌بای‌ساید به بازار مراجعه می‌کردید یکی از مهم‌ترین نکته هایی که فروشنده به آنان اشاره می‌کرد استفاده پایین مدل مد نظر بود، ولی از مدتی قبل تمام شرکت‌های سازنده با جدا کردن موتور مورد احتیاج یخچال از فریزر به نحوی استفاده و بازدهی آن را بالاتر برده‌اند، در دستاورد دقت کنید استفاده انرژی در یخچال مد نظر شما این بار بستگی به مورد های دیگر خواهد داشت.

برای این‌که بتوانید گزینه‌ای شایسته انتخاب کنید ضروری هست به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که کمتر در یخچال باز و بسته گردد تا با این کار استفاده انرژی را به دست کم خود کاهش دهید. در این قسمت شما می‌توانید روی امتیاز یخچال‌هایی که دارای بار خانوادگی هست حساب ویژه‌ای باز کنید زیرا تمام ساید‌بای‌سایدها دارای محفظه آب و یخ روی در می باشند و صرفا بار خانوادگی هست که می‌تواند امتیاز ویژه‌ای برایتان شمرده گردد.

البته مدتی هست بعضی شرکت‌ها برای کاهش حداکثری هدر رفت انرژی، در جداگانه‌ای هم داخل یخچال طراحی کرده‌اند.

فناوری‌های اضافی؟

یکی از ویژگی‌های یخچال‌های تازه استفاده حداکثری از فناوری‌های نوین مانند اظهار میزان ماده غذایی موجود یا کسری مواد داخل با دقت به برنامه‌های از قبل انتخاب شده هست. شاید این مورد ها گزینه‌های زیاد شایستهی برای عصر حاضر باشد، ولی اگر شما زیاد اهل به کارگیری این فناوری‌ها نباشید با انتخاب چنین گزینه‌هایی منحصرا به جیب خودتان خیانت کرده‌اید زیرا نمی‌توانید به میزان شایسته از ابزارها فراهم شده در این دستگاه یخچال استفاده بهینه دارا باشید.

طراحی

حالانوبت به یکی از اصلی‌ترین مراحل انتخاب یخچال دست یافته هست، زیرا اگر دقت عمل نداشته باشید بالاخره بعد از مدت کوتاهی وادار به دگرگونی یخچال شده و متضرر خواهید گردید.

از این رو رنگ‌بندی و حتی طراحی ظاهری یخچال ضروری هست متناسب با دیگر بخش‌ها و دستگاه‌های آشپزخانه باشد پس اگر لوازم شما دارای رنگ‌ مرسوم سفید هست ضروری هست یخچال را هم متناسب انتخاب کنید ولی اگر به دنبال تجربه‌ای متمایز هستید و لوازم استیل یا رنگ‌های متمایزی مانند قرمز، مشکی و…

را می‌پسندید ضروری هست تمام لوازم را هماهنگ انتخاب کنید.

سابقه برند

به همین سبب پیش از این که برای پرداخت فاکتور دست به جیب شوید دقت دارا باشید برندی که انتخاب کرده‌اید چه سابقه‌ای در بازار داشته و دفاتر ارائه‌دهنده خدمات بعد از فروش آن چقدر در مکان اقامت شما فعالیت می‌کنند؟

عماد عزتی – روزنامه‌نگار / ضمیمه چمدان جام جم