رئیس‌کل دادگستری استان تهران می‌گوید طبق تعیین دادگاه کارکنان دولت ۱۲ استاندار و فرمانداری که به‌خاطر جرایم انتخاباتی برایشان کیفرخواست صادر شده، مهر و آبان محاکمه می‌شوند.

غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سؤال که آیا دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۲ استاندار و فرمانداری که پیشتر سخنگوی قوه قضاییه از صدور کیفرخواست برای آنها در ارتباط با جرایم انتخاباتی خبر داده بود، تعیین وقت شده است یا خیر اظهار کرد: هر کدام از استانداران و فرمانداران متهم در جرایم انتخاباتی، پرونده مستقل دارند و این‌طور نیست که همه این افراد با هم محاکمه شوند.

رئیس‌کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: بر همین اساس، شعبه ویژه‌ای که در دادگاه کارکنان دولت برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی استانداران و فرمانداران در نظر گرفته شده، روزهای مختلفی را در مهر و آبان امسال به‌منظور رسیدگی به اتهامات این افراد تعیین کرده است.

به‌گفته اسماعیلی تبلیغ له یا علیه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و استفاده از امکانات دولتی به‌نفع یک نامزد، عمده اتهامات متهمان این پرونده‌هاست.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه در یکصدوشانزدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره پرونده‌های در حال رسیدگی در تهران و سایر استان‌هاست.

به‌گفته اژه‌ای در تهران نسبت به ۱۲ استاندار و فرماندار کیفرخواست صادر شده اما هنوز دادگاه‌های‌شان برگزار نشده است. در استان‌ها نیز تاکنون ۱۷ مورد محکومیت اعم از حبس و جرای نقدی و درباره ۲۴ مورد نیز برائت صادر شدند و تعدادی هم در حال رسیدگی است.

انتهای پیام/*