یک مقام وزارت خارجه روسیه اعلام کرد تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران بی اساس است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیا الیوم، “میخائیل اولیانف” رئیس اداره کنترل تسلیحات و منع گسترش تسلیحات وزارت خارجه روسیه اعلام کرد محدودیت‌های جدیدی واشنگتن علیه تهران اعمال کرده بی اساس بوده و توافق هسته‌ای هیچگونه محدودیتی برای برنامه موشکی تهران ایجاد نمی‌کند.

وی همچنین اعلام کرد واشنگتن به تعهدات خود در چارچوب برجام، بسیار بد عمل کرده است.

میخائیل اولیانف روز پنجشنبه گفت: شرایط بازی معینی وجود دارد که باید رعایت شود، حتی اگر کشور بزرگ و با نفوذی مانند آمریکا باشد.

اولیانوف به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: برجام گام های معینی را برای ایران پیش بینی کرده بود که منصفانه اجرا می کند و در این توافق بین المللی، اقدامات متقابل برای گروه ۱+۵ شامل کشورهای غربی و اعضای غیر غربی آن هم تعیین شده است.
وی افزود: طرف آمریکایی آنچه را که مربوط به سهم خود در برجام و تعهدات در حل و فصل وضعیت پیرامون برنامه هسته ای ایران می شود، بسیار بد اجرا می کند.

رئیس اداره کنترل تسلیحات و منع گسترش تسلیحات وزارت خارجه روسیه همچنین گفت: بانک های آمریکا و ساختار مالی این کشور، سیستم مالی جهانی را (در مساله همکاری با ایران) به هراس انداخته اند.

اولیانوف گفت: طرف ها در اروپای غربی غالبا گلایه می کنند که حتی نمی توانند با بودجه دولتی هزینه برگزاری سمینارها را بپردازند و ذکر نام ایران بانک ها را به هراس می اندازد. این مساله ناراحت کننده است.

بخوانید:  دوتاییˏ وابسته ای (قصیده ای) به زبانˏ پارسیˏ پیش رو/ محمد کریم جوهری