العبادی: دنیا فکر نمی‌کرد که ما به این سرعت داعش را از بین می‌بریم

نخست‌وزیر عراق گفت: دنیا فکر نمی‌کرد که مردم این کشور بتوانند به این زودی داعش را شکست بدهند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق هنگام ورود به ساختمان استانداری نینوا و دیدار با نوفل السلطانی استاندار آن گفت: ما اهمیت زیادی برای از سرگیری خدمات و بازسازی زیرساخت‌های استان نینوا قائل هستیم.

العبادی گفت: ما از اینکه می‌بینیم زندگی طبیعی به این استان برگشته است، خوشحالیم و همه این‌ها نتیجه جان فشانی قهرمانانی بود که مردم دنیا را با شجاعت خود شگفت زده کردند.

العبادی امروز پس از رسیدن به شهر موصل، محقق شدن پیروزی بزرگ در این شهر را به شهروندان و نیروهای عراقی تبریک گفت.

العبادی که فرمانده کل نیروهای مسلح عراق هم هست برای اطلاع از گزارش عملیات آزاد سازی موصل در مقر فرماندهی عملیات با فرماندهان امنیتی جلسه تشکیل داد.

عملیات آزادسازی موصل، پایتخت خودخوانده گروه تروریستی داعش در عراق، از ۲۶ مهر ۱۳۹۵ و با مشارکت ده‌ها هزار تن از نیروهای ارتش و پلیس عراق و با همراهی نیروهای داوطلب مردمی و پیشمرگه کُرد آغاز شد و نیروهای عراقی بعد از حدود ۱۰۰ روز از آغاز این عملیات، شرق موصل را به‌طور کامل آزاد کردند.

نیروهای عراقی عملیات آزادسازی بخش غربی موصل را از یکم اسفند ۱۳۹۵ شروع کردند و این عملیات روز گذشته با آزادسازی آخرین محله‌های تحت اشغال داعش در موصل قدیم، پایان یافت.

بخوانید:  کی روش؛ ماندن یا نماندن!