به گزارش ایسنا و به نقل از الرای، رقابت‌های اسنوکر آسیا در قرقیزستان در حال برگزاری است و تیم‌هایی مانند امارات، قطر و ایران هم این رقابت‌های حضور دارند. قرار بود که دو تیم ملی قطر و امارات که اخیرا روابط سیاسی آنها دچار تنش شده در این رقابت‌ها به مصاف هم بروند، همه چیز آماده برگزاری این رقابت بود و بازیکنان دو تیم خود را آماده حضور در میدان می‌کردند که به یک‌باره امارات تصمیم گرفت که به خاطر قطع رابطه سیاسی با قطر، با این تیم مسابقه ندهد و بازیکنان محل برگزاری بازی را ترک کردند.

این اقدام اماراتی‌ها باعث خشم قطری‌ها شده و از آن به عنوان یک رسوایی بزرگ برای کشور امارات یاد کردند و به احتمال خیلی زیاد باعث محرومیت طولانی مدت این کشور عربی خواهد شد.
نکته جالب این که بعد از لغو این دیدار، بازیکنان تیم ملی امارات با بازیکنان قطر دیدار کردند و از آنها برای اتخاذ چنین تصمیمی عذرخواهی و تاکید کردند که آنها دوست داشتند که این دیدار برگزار شود اما یک تماس تلفنی باعث لغو آن شد.
امارات و عربستان بعد از تنش سیاسی اخیر با قطر کلیه روابط خود با این کشور را به حالت تعلیق درآورده و حتی این قطع رابطه به ورزش هم کشیده شده است.

بخوانید:  ازیکنان تيم ملي عربستان پیش از دیدار امروز با استرالیا، پس از اعلام اينكه بايد هر دو تيم یک دقیقه برای حوادث تروریستی اخیر سكوت كنند، در يك حركت ناپسند و ناشایست به گرم كردن پرداختند!