امروز

دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۵:۲۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش پایگاه خبری نمانامه:

معاون پژوهش دانشگاه قم با بیان اینکه بدون روحیه جهادی نمی توان گامی برای پیشرفت برداشت، گفت: مهم ترین انتظار دانشگاه از جهاد دانشگاهی، مهارت آموزی دانشجویان در جهت اشتغال است.

به گزارش خبرنگار ایسنا ، دکتر محمد حیدری رئیس جهاد دانشگاهی قم با معاون پژوهش دانشگاه قم دیدار و پیرامون بررسی زمینه های افزایش همکاری گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سعید فراهانی‌فر معاون پژوهش دانشگاه قم در این دیدار عنوان کرد: داشتن روحیه جهادی رمز مهمی در موفقیت است و بدون روحیه جهادی نمی توان گامی برای پیشرفت برداشت.

وی افزود: در ابتدای انقلاب جهاد سازندگی در جهت عمران و آبادانی پا به عرصه گذاشت و با چنین روحیه ای در جهاد بسیاری از اهداف تحقق یافت؛ متاسفانه ادغام جهاد کشاوری و سازندگی موجب شد بسیاری از فعالیت های جهاد سازندگی کمرنگ شود.

حجت الاسلام فراهانی فر اظهار داشت: البته فعالیت های جهاد دانشگاهی در دانشگاهها ماندگار شد؛ جهاد دانشگاهی از نام اش پیداست که به معنای تلاش مضاعف است.

معاون پژوهش دانشگاه قم با بیان اینکه داشتن روحیه جهادی لازمه پیشرفت است، اظهار داشت: در این سالها که اقتصاد مقاومتی مطرح شد یکی از مباحثی که مساله تاب آوری را مطرح می کند روحیه جهادی در امور است؛ مساله اقتصاد مقاومتی در کشورهای دیگر نیز به نوعی مطرح بوده اما درایران، اقتصاد مقاومتی دارای دو ویژگی مردم بنیان و روحیه جهادی است.

حجت الاسلام فراهانی‌فر تصریح کرد: جهاد دانشگاهی نیز همین ویژگی های مهم را دارد و مردم نهاد است و توده های مردم در آن حضور می یافتند و با این که ساختار آن شکل گرفت اما جایگاه مردم در آن مطرح بود .

وی تاکید کرد: در فعالیت های جهاد دانشگاهی باید روح جهاد در امور حفظ شود در گذشته نهادها با کمترین امکانات کار می کردند اما می بینیم هر چه تشکیلات گسترده تر شده است کارایی هنوز مشخص نیست.

معاون پژوهش دانشگاه قم یادآور شد: باید جهاد در دانشگاه باشد و کار جهادی کند در واقع جهاد دانشگاهی استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت ها را داشته باشد؛ البته تجربیات ناموفقی نیز از فعالیت برخی از نهادها داشته ایم که گاهی فضای گسترده ای را به خود اختصاص می دادند اما کارآمدی لازم را نداشته اند، اما بچه های جهاد فرزندان انقلاب هستند و باید با چنین روحیه ای در مسیر تعالی قدم بردارند.

حجت الاسلام فراهانی‌فر تصریح کرد: مهم ترین انتظار دانشگاه از جهاد دانشگاهی، مهارت آموزی دانشجویان در جهت اشتغال و کارآفرینی است؛ می توان در این زمینه از ظرفیت های دانشگاه استفاده کرد، همچنین در بحث موازی کاری ها باید به بازنگری پرداخت تا بهتر از ظرفیت ها بهره گرفت؛ یکی از جهت گیری ها همراهی جهاد دانشگاهی در مهارت آموزی دانشگاه‌ها می باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر ظرفیت‌های لازم در حوزه توانمند سازی فراهم شود می توان برنامه ریزی بهتری را در جهت اشتغال دانشجویان اتخاذ کرد.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد