امروز

چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۰:۲۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش پایگاه خبری نمانامه: کاوشگر فضایی "نیوهورایزنز" ناسا اطراف سیاره پلوتو، فرستاده است. کاوشگر فضایی"نیوهورایزنز"این تصاویر را هنگام چرخاندن "دوربین شناسایی دوربرد. خود به سمت گروهی از ستارگان بنام "ویشینگ ول" که با نام ستارگان "خوشه ستاره‌ای باز" شناخته می‌شوند و حدود ۱۳۰۰ سال نوری از زمین فاصله دارند، چند عکس سیاه و سفید از دورترین قسمت‌های منظومه شمسی اطراف سیاره پلوتو گرفته است.

این کاوشگر فضایی در فاصله حدودا ۳٫۷۹ میلیارد مایلی از زمین در حال حرکت در فضا است. این فاصله بیشتر از فاصله کاوشگر فضایی "وویجر۱" از زمین(۳٫۷۵ میلیارد مایل) در سال ۱۹۹۰ میلادی هنگام ثبت تصویر معروف "نقطه آبی کمرنگ" است.

کاوشگر فضایی"نیوهورایزنز" به سفر خود در فضا با سرعت ۱٫۱ میلیون کیلومتر در روز ادامه می‌دهد و همچنان به جمع آوری تصاویر از قسمت‌های دور جهان ادامه خواهد داد.
گفته می شود کاوشگر فضایی"نیوهورایزنز" در وضعیت خوبی قرار دارد و در حال حاضر در حال استراحت است، تا با برنامه‌ریزی مرکز کنترل ماموریت در روز چهارم ماه ژوئن برای پرواز در " جرم ۲۰۱۴ کمربند کویپر" در اواسط سال ۲۰۱۹ آماده شود. جرم ۲۰۱۴ کمربند کویپر یک جرم فرانپتونی است. ماموریت کاوشگر نیوهورایزنز دورترین مورد در تاریخ اکتشافات فضایی رباتیک خواهد بود

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد