امروز

چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۰:۱۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش پایگاه خبری نمانامه: دکتر صحرائیان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران با وجود ۶ مرکز رشد بسیار فعال نیاز به ایجاد پارک علم و فناوری دارد، اظهار کرد: بعد از اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه در مراکز رشد به مرحله‌ای از  تولید رسیدند باید در جایی باشند که بتوانند تولیدات و محصولات خود را تجاری کنند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد پارک علم و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران امکان تجاری‌سازی محصولات را برای شرکت‌های دانش بنیان فراهم می‌کند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران با داشتن این تعداد مراکز رشد، لازم است که پارک علم و فناوری ایجاد کند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: به همت رییس دانشگاه و معاونت توسعه برنامه‌ریزی فعالیت‌های لازم برای اخذ مجوزها از وزارت بهداشت و جایابی برای ایجاد این پارک انجام شده است و پیگیر هستیم که روزی این پارک را برای دانشگاه احداث کنیم.
وی افزود: در حال حاضر پیشنهاد ایجاد این پارک در دانشگاه آماده است تا برای اخذ تایید و دریافت مجوز به شورای گسترش ارائه شود.
دکتر صحراییان با اشاره به اینکه مهمترین اولویت‌ها در زمینه پژوهش خلق ثروت از دانش است، گفت: هدفمندسازی پژوهش نیز از دیگر برنامه‌های این دانشگاه است تا پژوهش‌ها پاسخگوی نیازهای کشور و مردم باشند و معضلات کشور را حل کنند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد