امروز

دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۵:۳۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش پایگاه خبری نمانامه:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان طرح ضیافت اندیشه را زمینه ساز ارتباط علوم ابزاری و ایدئولوژیک دانست.

به گزارش ایسنا، دکتر کوروش ساکی در مراسم افتتاحیه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: امروزه در جهانی زندگی می‌کنیم که نقش‌های زیادی بر عهده انسان گذاشته شده است. 

وی عنوان کرد: در دنیای امروز دریای عظیمی از اطلاعات بر انسان وارد شده است و اگر ما نخواهیم بر این اطلاعات تأمل کنیم توفیقی نخواهیم داشت. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه  دانشگاه محلی است که بستر تفکر و تأمل را برای انسان در مورد این اطلاعات فراهم می‌کند، گفت: در عرصه  اندیشه هر روز که رشد می‌کنیم معلومات گذشته را حفظ می‌کنیم و این درصورتی است که در عرصه رشد فیزیکی این مهم محقق نخواهد شد. 

ساکی عنوان کرد: معرفت نسبت به خداوند و عالم هستی جزئی از این اندیشه ماندگار است و هیچ‌گاه دچار زوال نخواهد شد. 

وی ادامه داد: بر این اساس وظیفه سنگین اساتید در دانشگاه‌ها به وضوح قابل تشخیص است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهارکرد: بدون تردید تحصیل و دانش به صورت واقعی نوع رفتار و گفتار انسان‌ها را تحت شعاع قرار می‌دهد. 

ساکی با اشاره به اینکه در دانشگاه‌ها باید به جوانان بیاموزیم چطور ازجزء به کل بروند و به حقیقت ذاتی عالم برسند، تاکید کرد: البته علوم در دو گروه ابزاری ، علم ایدئولوژی و اعتقادی قرار می‌گیرند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه ما هرچقدر در زمینه علوم ابزاری رشد کنیم بازهم در انتها ناقص خواهد بود و در واقع این علم ایدئولوژیک است که سرانجام عالم را برای ما روشن می‌کند و تکمیل‌کننده علم ابزاری خواهد بود، بیان کرد: دانشگاه‌ها محل حصول هر دوی این علوم هستند قطعا برگزاری این گونه نشست‎ها می‌تواند زمینه ارتباط این دو نوع از علوم را برای ما روشن کند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد