امروز

دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۵:۲۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش تک‌اسپلور، شرکت آمریکایی”اوسیا”” (Ossia) روی اختراعی به نام “باتری همیشگی کوتا” (Cota Forever Battery)کار کرده است. برای توجه بیشتر به این محصول، نیاز به توضیح بیشتری است. باتری همیشگی و فناوری مرتبط با آن که “کوتا” نام گرفته، در نمایشگاه CES، توجه زیادی را به خود جلب کرد.

صحبت از باتری است که شاید هرگز نیاز به جایگزین کردن آن نباشد.

مارک اسپوناور” (Mark Spoonauer)، سردبیر شرکت “تامز گاید” (Tom’s Guide)گفت: موضوع بسیار قانع‌کننده‌ای درباره ایده باتری همیشگی و سیستمی که نیرو را به فاصله دور انتقال می‌دهد، وجود دارد.

این باتری، نیروی خود را از “کاشی کوتا” (Cota Tile)می‌گیرد. این شرکت، “کاشی کوتا” را یک فرستنده قدرت بیسیم در قالب یک کاشی سقف کاذب تعریف می‌کند.

اسپوناور در توضیح بیشتر این محصول افزود: این فرستنده در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و شاید روی یک دیوار نصب شود و نیروی برق را روی طیف ۲٫۴ گیگاهرتز، به یک گیرنده کوچک در باتری می‌رساند.

سال گذشته، “حاتم زین” (Hatem Zeine)در سایت این شرکت نوشت: امواج رادیویی مورد استفاده کوتا (با فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز) تقریبا دنیای ما را می‌بیند؛ مثل اینکه از آینه و شیشه ساخته شده باشد. همه چیز یا جذب می‌شود(مثل بدن ما) یا تا حدی منعکس می‌شود(مانند دیوار خشک) یا کاملا منعکس می‌شود (مانند قفسه‌های فلزی).

الکس لی” (Alex Lee) در سایت “Alphr” نوشت: سیستم شرکت اوسیا، تا وقتی که باتری در محدوده یکی از کاشی‌های کوتا این شرکت باشد، به طور مداوم آن را در هر جایی از خانه شارژ خواهد کرد.

جزئیات بیشتر در مورد چگونگی عملکرد این باتری مورد بحث قرار گرفت.

ژوئل هروسکا” (Joel Hruska)، تکنسین این حوزه گفت: به گفته اوسیا، کار کردن کوتا به این دلیل است که فرستنده آن، دهها آنتن فرکانس رادیویی کوچک یا آر اف، به همراه آنتن‌های مشابهی که در داخل باتری قلمی، محفظه شارژ یا گوشی هوشمند فرضی نصب شده‌اند، در بر دارد.

لیزوفسکی” گفت: این فرستنده، یک سیگنال آر ‌اف مستقیم و متمرکز را به دستگاهی که در خانه قرار دارد، می‌رساند که با آنتن‌های آر ‌اف خود این دستگاه جذب و به نیروی قابل استفاده تبدیل می‌شود.

به گفته این شرکت، باتری کوتا تنها محدود به چند فوت نیست. قدرت این کاشی می‌تواند چندین دستگاه در حال حرکت را بدون خط دید و در فاصله دور نیرو ببخشد.

به گفته الکس لی، بسیاری از ابزارها و اسباب‌بازی کودکان، هنوز به باتری‌های فیزیکی تکیه می‌کنند. استفاده از این باتری‌های قابل حمل، در انواع ابزار از دستگاه‌های کنترل از راه دور و ردیاب‌های دود تا ابزارهای هوشمند IOT مانند چراغ‌ها، سیستم‌ها و قفل‌های امنیتی، اجتناب‌ناپذیر است.

پیامدهای باتری‌های یک بار مصرف که نیاز به جایگزین شدن دارند، همیشه دردسرساز است.

به گفته  Alphr، هر سال، تنها در بریتانیا، ۶۰۰ میلیون باتری دور ریخته می‌شود و تنها یک سوم از این مقدار بازیافت می‌شوند.

با این که مقدار جیوه این باتری‌های قلیایی کاهش یافته است، ماده موجود در باتری‌ها هنگام دفن زباله، به خاک و آب‌های زیرزمینی نشت و آلاینده‌ها و سموم را در هوا پخش می‌کند.

شرکت اوسیا همچنین در مورد دور ریختن سالانه بیش از سه میلیارد باتری، تنها در آمریکا هشدار می‌دهد.

اگرچه سازندگان باتری، میزان مواد سمی باتری‌ها را کاهش داده‌اند، دفع باتری‌ها به همان حالت باقی مانده و خطرات زیست‌محیطی ایجاد می‌کند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد