خبرهای ویژه

» دسته‌بندی نشده » برای مقابله با روند های افراطی ضروری هست به ریشه های فرهنگی دقت کرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ - ۲۲:۰۳

 کد خبر: 46209

برای مقابله با روند های افراطی ضروری هست به ریشه های فرهنگی دقت کرد

برای مقابله با روند های افراطی ضروری هست به ریشه های فرهنگی دقت کرد

به گزارش پایگاه خبری نمانامه به نقل از خبرگزاری مهر، علی لاریجانی، عصر شنبه در دیدار «چن یوآن» معاون کنفرانس مشورتی سیاسی کنگره خلق چین و هیأت همراه بیان داشت: تاریخ مشارکت میان کشور چین و ایران پیشینه طولانی دارد و حتی در دوران تحریم هم دو کشور ارتباطات نزدیکی با یکدیگر داشتند و حالا شرایط زیاد شایسته تری برای توسیع مشارکت های میان دو کشور فراهم هست.

وی با اشاره به عقبه فرهنگی تروریست ها، افزود: برای مبارزه با این جریانات تفکری افراطی ضروری هست به ریشه های فرهنگی آنان دقت داشت و با این ریشه ها مبارزه کرد وگرنه آنان دو مرتبه از جای دیگر متولد خواهند گردید.

چن یوآن: چین با دگرگونی مشی امریکا درخصوص توافق هسته ای تماما رد کننده است

در ادامه این دیدار «چن یوآن» معاون کنفرانس مشورتی سیاسی کنگره خلق چین عنوان کرد: دو کشور ایران و چین ارتباط دیرینه دوستی با یکدیگر دارند و ما احترام بسیاری برای فرهنگ و تاریخ بزرگ ایران قائل هستیم.

وی اضافه کرد: به نمایندگی از سمت ریاست کمیته مدامی خلق چین و ریاست کنفرانس مشورتی خلق چین سلام و آرزوهای مطلوب آنان را برای شما بهمراه دارم.

« «چن یوآن» افزود: کشور چین وارد عصر تازه سوسیالیسم شده هست، کشورسوسیالیستی نیرومند که متمدن، هماهنگ و زیباست و در آن مردم خواهان زندگانی خوب تر با سرنوشت مشترک جهت پیشرفت چین می باشند.

معاون کنفرانس مشورتی سیاسی کنگره خلق چین بیان داشت: کنفرانس ملی مشورتی سیاسی خلق چین که یکی از بالاترین دستگاه ها در چین خواهد بود، وظیفه اش مشارکت و مشورت سیاسی، نظارت دموکراتیک و بحث در امور راهبرد اولویت دار هست و ما علاقه مندیم تا با مدیران جمهوری اسلامی ایران درخصوص مسایل مورد دقت دو کشور مشورت و رایزنی دارا باشیم.

وی اضافه کرد: همانگونه که اطلاع دارید روسای تیم رآکتور آب سنگین اراک دو کشور امریکا و چین می باشند اما امریکا متاسفانه برخوردش درخصوص توافق هسته ای دگرگونی کرد و چین با این دگرگونی مشی تماما رد کننده هست و ما با مشارکت کشورهای دیگر این پروژه را پیش خواهیم برد.

« «چن یوآن» با اشاره به راهبرد نادرست امریکا، اهتمام کرد: امریکا برای ایران و چین و بسیاری از کشورها مسأله سازی می کند و ما ضروری هست با درایت چاره ای برای آنان پیدا کنیم.

«

معاون کنفرانس مشورتی سیاسی کنگره خلق چین متذکر گردید: کشور ایران ناظر ارگان مشارکت های شانگهای هست و تا هم حالا نقش مثبتی را ایفا کرده هست و ما امید داریم که در آینده حتی نقش پررنگ تری دارا باشد چون ما ضروری هست امنیت و ثبات را محافظت کنیم و این امر به سود همه کشورهای جهان هست.

وی در انتهاء بر ضرورت توسیع مشارکت های پارلمانی میان دو کشور تاکید کرد.دسته بندی : دسته‌بندی نشده
ارسال دیدگاه