رییس بانک مرکزی قطر گفت کشورش با دارا بودن ۳۴۰ میلیارد دلار ذخائر ارزی به خوبی قادر خواهد بود شوک های ناشی از تحریم کشورهای عربی همسایه را مدیریت کند و از این بابت نگرانی ندارد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، شیخ ” عبدالله بن سعود آل ثانی” در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه خبری “سی ان بی سی” آمریکا که روز دوشنبه در وب سایت این شبکه انتشار یافته با اعلام این خبر، گفت، با این ذخائر مالی کشورش هیچ نگرانی از بایکوت کشورهای عربی همسایه ندارد.

این مقام قطری در پاسخ به ادعاهای کشورهای عربی تحریم کننده قطر دباره حمایت مالی قطر از تروریسم گفت: دفتر حساب و کتاب ما پاک است و آن را در اختیار هر کسی می گذاریم تا بررسی کند… ما همکاری شفافی با صندوق بین المللی پول و دیگر نهادهای بین المللی در تنظیم قوانین مالی و نیز ممیزی و حسابرسی هایمان داریم.

او با رد موج عظیم خروج سرمایه از قطر گفت؛ کشورش در یک ماه گذشته و پس از بایکوت کشورهای عربی همسایه، تنها با خروج بخش اندکی از سرمایه های خارجی های مقیم قطر روبرو بوده و در مقابل سرمایه های بیشتری وارد این کشور شده.

این مقام قطری مدعی شد: ورودی ها بیش از خروجی هاست.

او افزود: قطر هم اینک ۴۰ میلیارد دلار ذخیره نقدی ارزی و یا طلا دارد و به علاوه صندوق سرمایه گذاری ملی قطر دارای بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار اعتبار است که به سرعت می تواند نقد شود.

این مقام قطری با رد مشکلات بخش نفت و گاز کشورش گفت: قراردادهای ما با مشتریانمان بلند مدت بوده  و در یک ماه گذشته هیچ مشکلی در زمینه صادرات گازی و نفتی نداشته ایم و این بخش کما فی السابق به کار خود ادامه می دهد.

او افزود: بنابراین ما دلیلی برای نگرانی در حال حاضر نمی بینیم.